Victor Nadal: Die Trägheit von - -. Illustriert von Artur Scheiner. Die Sieben Todsünden. Bp., én.,Gustav Grimms Verlag, (Hornyánszky Viktor-ny.), 160 p. Német nyelven. Rendkívül gazdag erotikus képanyaggal, egészoldalas és fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói szecessziós, illusztrált egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, két lap sérült, hiányos (79/80.,105/106.)
Koós Hutás Gergely: Örökség. Regény. I-II. köt. [Egy kötetben.] Bp., 1943., Koós H. G. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső illusztrált papír védőborítót az elülső borítóra kasírozták, kopott borítóval, néhány lap szakadt.
Lin Yutang: Mi kínaiak. Fordította Benedek Marcell. Bp., 1943, Révai. Huszonharmadik ezer. 371 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kissé foltos borítóval.
Gömöri Jenő Tamás: A magyar nyelvhez. Szerelmi szonettek a magyar nyelvhez. (DEDIKÁLT). Bp., 1942, Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat, 16 p. Első kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, foltos, szétváló borítóval. Számozatlan példány. A címlapon a szerző, Gömöri Jenő Tamás (1890-1967) sakkozó, költő Wilde Ferencnek szóló dedikációjával; a belső kötéstáblán N. Jaczkó Olga ajándékozási soraival ,,Gömöry Jenő Tamás hagyatékából, Halmay László atyának (...)".
Kallós Zsigmond: Hejgetés. A pogány magyarok sírbatételi szertartása egy most talált csángó népdalban. (DEDIKÁLT). Regősdalaink rejtélye V. Szombathely, 1940, Martineum Könyvnyomda Rt., 31 p. Első kiadás. Papírkötésben, javított borítóval, belül jó állapotban. A szerző, Kallós Zsigmond (1876-1955) irodalomtörténész, etnográfus által Elek Artúr (1876-1944) író, műfordító, művészettörténész részére DEDIKÁLT példány.
Szkárosi Endre: Mi az, hogy avantgárd. Írások az avantgárd hagyománytörténetéből. Underground expanzió 1. Bp., 2006., Magyar Műhely. Kiadói papírkötés.
A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda története 1577-1927. Eredeti levéltári kutatások alapján összegyűjtötte és írta: Iványi Béla és Gárdonyi Albert. A tárgyi emlékek ismertetésével kiegészítve szerkesztette: Czakó Elemér. Bp., 1927., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 202+2 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, a borító kopásnyomokkal.