Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 475

Staud Géza: Dramaturgiai vázlatok. Színháztudományi alapvetés. Bp., 1945, Népszava, 135+1 p. Kiadói papírkötés, foltos címlappal, az utolsó lapokon lapszéli szakadásokkal (6 lap, 125-135+1 p.)
20703.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Victor Nadal: Die Trägheit von - -. Illustriert von Artur Scheiner. Die Sieben Todsünden. Bp., én.,Gustav Grimms Verlag, (Hornyánszky Viktor-ny.), 160 p. Német nyelven. Rendkívül gazdag erotikus képanyaggal, egészoldalas és fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói szecessziós, illusztrált egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, két lap sérült, hiányos (79/80.,105/106.)
20704.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Koós Hutás Gergely: Örökség. Regény. I-II. köt. [Egy kötetben.] Bp., 1943., Koós H. G. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső illusztrált papír védőborítót az elülső borítóra kasírozták, kopott borítóval, néhány lap szakadt.
20705.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
20706.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Gömöri Jenő Tamás: A magyar nyelvhez. Szerelmi szonettek a magyar nyelvhez. (DEDIKÁLT). Bp., 1942, Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat, 16 p. Első kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, foltos, szétváló borítóval. Számozatlan példány. A címlapon a szerző, Gömöri Jenő Tamás (1890-1967) sakkozó, költő Wilde Ferencnek szóló dedikációjával; a belső kötéstáblán N. Jaczkó Olga ajándékozási soraival ,,Gömöry Jenő Tamás hagyatékából, Halmay László atyának (...)".
20707.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Kallós Zsigmond: Hejgetés. A pogány magyarok sírbatételi szertartása egy most talált csángó népdalban. (DEDIKÁLT). Regősdalaink rejtélye V. Szombathely, 1940, Martineum Könyvnyomda Rt., 31 p. Első kiadás. Papírkötésben, javított borítóval, belül jó állapotban. A szerző, Kallós Zsigmond (1876-1955) irodalomtörténész, etnográfus által Elek Artúr (1876-1944) író, műfordító, művészettörténész részére DEDIKÁLT példány.
20708.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Radó György: Petőfi Sándor és a Szovjetunió népei. Bp., 1973, Magyar-Szovjet Baráti Társaság Kulturális Osztálya. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20709.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Szkárosi Endre: Mi az, hogy avantgárd. Írások az avantgárd hagyománytörténetéből. Underground expanzió 1. Bp., 2006., Magyar Műhely. Kiadói papírkötés.
20710.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Széchey Rita: Pillangószárnyú tigris. Novellák. DEDIKÁLT! Kiskunfélegyháza, 2017, Parakletos Könyvesház. Kiadói papírkötés.
20711.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Pajor András: Rongyosok. Ifjúsági regény. DEDIKÁLT! hn., én., Prudencia Kör. Kiadói papírkötés.
20712.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Sir Arthur Conan Doyle: Sherlock Holmes összes történetei 1. köt. Bp., 2001, Szukits. Kiadói kartonált papírkötés.
20713.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda története 1577-1927. Eredeti levéltári kutatások alapján összegyűjtötte és írta: Iványi Béla és Gárdonyi Albert. A tárgyi emlékek ismertetésével kiegészítve szerkesztette: Czakó Elemér. Bp., 1927., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 202+2 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, a borító kopásnyomokkal.
20714.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft