Kálnoky László: A szemtanú. Válogatott versek. Diskay Lenke illusztrációival. Békéscsaba, 1979., Megyei Könyvtár, 12 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
Számozott (164./250) példány és a szerző, Kálnoky László (1912-1985) kétszeres József Attila-díjas költő, műfordító és az illusztrátor, Diskay Lenke (1924-1980) grafikus, aláírásaival.
Mi a magyar? Szerk.: Szekfű Gyula. A Magyar Szemle Könyvei XV. Bp., 1939, Magyar Szemle Társaság, 558+(2) p. Babits Mihály, Eckhardt Sándor, Gerevich Tibor, Kodály Zoltán, Szekfű Gyula és mások írásaival. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
Karinthy Frigyes 2 műve: Nevető dekameron. (Száz humoreszk). Bp., 1948, Új Idők (Singer és Wolfner), 256 p. Kiadói félvászon-kötés. + Tanár úr kérem. Vértes Marcell rajzaival. Bp., 1949, Új Idők (Singer és Wolfner), 268+(2) p. Bővített kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés.
Goda Géza: János generális. Történeti elbeszélés. Az ifjuság számára irta - - . Mühlbeck Károly eredeti rajzaival. Bp., 1904, Athenaeum, 1 sztl. lev. + 159 p. Szövegközi illusztrációkkal. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval, több sérült, javított lappal, néhány helyen tollas firkákkal, tulajdonosi névbélyegzővel.
Apuleius: Amor és Psyche. Latinból fordította: Révay József. Monumenta Literarum I. sor. 2. szám. Gyoma, 1921., Kner Izidor. A könyvdíszek Kozma Lajos, a tipográfiai elrendezés Kner Imre munkái. Kiadói papírkötés, szakadozott, kissé sérült borítóval, kis részben felvágatlan lapokkal. Megjelent 600 példányban. Ez számozatlan példány.
Széchenyi István: A kelet népe. Szerk. és bevezetéssel ellátta: Dr. Ferenczi Zoltán. Gróf Széchenyi István összes munkái. V. köt. Fontes Historiae Hungariae Aevei Recentioris. Bp., 1925, MTA, 1 t.+4+684 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval.
Kis Gizella: Justh Zsigmond. (2 példányban). Bp., 1932, szerzői kiadás (Nagy Sándor és András-ny.), 36 p. Első kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, ill. aranyozott egészvászon-kötés. + Justh Zsigmond naplója. Sajtó alá rendezte: Halász Gábor. Bp., [1941], Athenaeum, 1 t. + 429 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
[Gárdonyi Géza]: 4 db Göre Gábor könyv: Veszödelmek, más szóval nem matska ugrás ide Amerika se [...]; A pesti úr; Kátsa; Tapasztalatok. Bp., 1923, Dick Manó ("Globus"-ny.) Mühlbeck Károly illusztrációival. Kiadói papírkötés, vegyes, sérült állapotban.