Névy László: A magyar nemzeti irodalom történetének vázlata, irodalomtörténeti olvasókönyvvel. A középtanodák legfelső osztályai számára. Pest, 1872, Ráth Mór (Athenaeum-ny.), 2 sztl. lev.+ III+(1)+400+(2) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel.
3 db könyv/kiadvány (egy DEDIKÁLT): Igady Kiss Sándor - Vasi Viktor: A humorista is ember. Bp., é.n., Fodor Árpád-ny., 29+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés. A szerző, Igady-Kiss Sándor (1920-1997) által DEDIKÁLT példány. + Békeffi László konferanszainak gyűjteménye. I. könyv. (Bp.), 1939, szerzői kiadás (Elbert és Társa-ny.), 79+(1) p. Unicus! Kiadói papírkötés, jó állapotban, a borító kissé foltos. + Gábor Andor - Heltai Jenő - Karinthy Frigyes: Régi magyar kabaré. (Haspók úr ebédel - Amerikai párbaj - Ugyanaz férfiben). Új Magyar Könyvtár 8. Bp., é.n., Kultúra (Szikra-ny.), 60+(4) p. Kiadói tűzött papírkötés, nagyrészt felvágatlan példány.
Márai Sándor: Csutora. (Kutya-regény). Székely-Kovács Olga rajzaival. (Bp., 1932), Kazinczy (Wien, Carl Gerold's Sohn-ny.), 246+(2) p. Első kiadás. Kiadó egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, egyébként jó állapotban.
Donászy Ferenc: Miklós vitéz. Történeti elbeszélés a Hunyadiak korából. Bp., [1929], Athenaeum, 259+(1) p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón minimális kopottsággal, néhány kissé koszos, foltos lappal, tulajdonosi névbejegyzéssel (Hetés György).
Pázmány Péter válogatott munkái. Szerk.: Bellaagh Aladár. Bp., [1906], Lampel R. Könyvkereskedése (Remekírók Képes Könyvtára). Díszes, aranyozott, vászonkötésben
Omár Chájjám: Robáiyát. Fordította Hegyi Endre. Bp., 1959, Magyar Helikon. Szász Endre 135 eredeti rézkarcával. Számozott (2000/1685.), és a művész, Szász Endre (1926-2003) által aláírt példány. Kiadói selyemkötésben. Gerinctől elvált lapokkal, de összességében jó állapotban.
Arany János összes balladái, Zichy Mihály rajzaival. Bolond Istók. Beöthy Zsolt és Voinovich Géza tanulmányai. Bp., 1932, Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Országos Egyesülete (Franklin-ny.), 190+(2) p.+ 4 (kétoldalas) t. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, helyenként ceruzás bejegyzésekkel.