Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 475

Névy László: A magyar nemzeti irodalom történetének vázlata, irodalomtörténeti olvasókönyvvel. A középtanodák legfelső osztályai számára. Pest, 1872, Ráth Mór (Athenaeum-ny.), 2 sztl. lev.+ III+(1)+400+(2) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel.
20763.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
3 db könyv/kiadvány (egy DEDIKÁLT): Igady Kiss Sándor - Vasi Viktor: A humorista is ember. Bp., é.n., Fodor Árpád-ny., 29+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés. A szerző, Igady-Kiss Sándor (1920-1997) által DEDIKÁLT példány. + Békeffi László konferanszainak gyűjteménye. I. könyv. (Bp.), 1939, szerzői kiadás (Elbert és Társa-ny.), 79+(1) p. Unicus! Kiadói papírkötés, jó állapotban, a borító kissé foltos. + Gábor Andor - Heltai Jenő - Karinthy Frigyes: Régi magyar kabaré. (Haspók úr ebédel - Amerikai párbaj - Ugyanaz férfiben). Új Magyar Könyvtár 8. Bp., é.n., Kultúra (Szikra-ny.), 60+(4) p. Kiadói tűzött papírkötés, nagyrészt felvágatlan példány.
20764.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Szívós Donát: Magyar vagyok! Bp., 1943, Korda Rt., 326+(2) p. A borító Márton Lajos munkája. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval.
20765.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Márai Sándor: Csutora. (Kutya-regény). Székely-Kovács Olga rajzaival. (Bp., 1932), Kazinczy (Wien, Carl Gerold's Sohn-ny.), 246+(2) p. Első kiadás. Kiadó egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, egyébként jó állapotban.
20766.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Móra Ferenc: Napok, holdak, elmult csillagok. Bp., 1936, Révai, 317+(3) p. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérülésekkel, belül jó állapotban.
20767.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Stefano Benni: Gyorslábú Achille. (DEDIKÁLT). Ford.: Nádor Zsófia. Bp., 2013, Scolar. Kiadói papírkötés. A szerző, Stefano Benni (1947- ) olasz író, költő, újságíró rajzos dedikációjával.
20768.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Donászy Ferenc: Miklós vitéz. Történeti elbeszélés a Hunyadiak korából. Bp., [1929], Athenaeum, 259+(1) p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón minimális kopottsággal, néhány kissé koszos, foltos lappal, tulajdonosi névbejegyzéssel (Hetés György).
20769.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Pázmány Péter válogatott munkái. Szerk.: Bellaagh Aladár. Bp., [1906], Lampel R. Könyvkereskedése (Remekírók Képes Könyvtára). Díszes, aranyozott, vászonkötésben
20770.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
gróf Bethlen Margit: Impressziók. Bp.,én., Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
20771.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Krúdy Gyula: Pesti szalon. Bp., 1995, Pesti Szalon, kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
20772.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Omár Chájjám: Robáiyát. Fordította Hegyi Endre. Bp., 1959, Magyar Helikon. Szász Endre 135 eredeti rézkarcával. Számozott (2000/1685.), és a művész, Szász Endre (1926-2003) által aláírt példány. Kiadói selyemkötésben. Gerinctől elvált lapokkal, de összességében jó állapotban.
20773.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
17
Arany János összes balladái, Zichy Mihály rajzaival. Bolond Istók. Beöthy Zsolt és Voinovich Géza tanulmányai. Bp., 1932, Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Országos Egyesülete (Franklin-ny.), 190+(2) p.+ 4 (kétoldalas) t. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, helyenként ceruzás bejegyzésekkel.
20774.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft