Péter László: Kilenc írás Juhász Gyuláról. Békéscsaba, 1983, Megyei Könyvtár. Számozott (90/250) és szerző, Péter László (1926-2019) irodalomtörténész által aláírt példány! Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Tolnai Regénytára 2 kötete: A. B. Reeve: A láthatatlan sugár.; C. H. Stagg: Az aranykesztyű. Bp., [1927-1929], Tolnai, 126+(2) p.; 127+(1) p. Kiadói papírkötés, kisebb sérülésekkel, az egyik kötet címlapja szakadt, hiányos.
Kertész Árpád: A nyomtatott betű története és útja Magyarországon. Bp., 1941, Magyar Nyomdászok Társasága (Pesti Lloyd-ny.), 300 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, belül jó állapotban.
Örök Magyarország. Ezer év szenvedése és dicsősége a magyar költészetben. A Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők ajándéka a felszabadult felvidéki magyar testvéreknek. Bp., 1938, Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Országos Egyesülete. 1938 karácsonya, névre szóló példány. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
Latin olvasó- és gyakorlókönyv a gimnáziumok I. és II. osztályának számára. Schultz-Dávid latin nyelvtanához. Szerk.: Dávid István. I. rész. Bp., 1904, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Latin és magyar nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy lap javított (129/130.), ceruzás bejelölésekkel.
Boutet, Frédéric: A vadember és Julius Pingouin. Két kis fantasztikus regény. Ford.: ifj. Bókay János. Kalandos Regények. Bp., [1923], Athenaeum, 195+(1) p. A borító Gara Arnold munkája. Kiadói papírkötés, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Lindberg-Dovlette, Elsa: A tévedt nők otthona. (Ann-Lis). Svéd eredetiből ford.: Németh Antal és Marchis György. (Bp., 1925), Világirodalom, 146 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként sérült lapszélekkel.