Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 475

Erdélyi Zoltán: Vesztett boldogság. Verses regény. A szerző, Erdélyi Zoltán (1872-1915) író, költő, újságíró által Nagy Miklós (1840-1907) újságíró a Vasárnapi Ujság szerkesztője részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1898,Franklin, 151 p. + 9 t. Első kiadás! Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötés, apró kopásnyomokkal, jó állapotban.   Szentpéteri Erdélyi Zoltán (1872-1915) író, költő, újságíró. Erdélyi Döme ügyvéd és csolnokosi Cholnoky Ilona fia.
20582.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
37
Kruzeo Robison. H.n., é.n., k.n.. Modern félvászon kötésben, címlapon apró sérüléssel és tulajdonosi névbejegyzésekkel, lapok teteje kissé foltos, egy lapon szakadással, utolsó oldalon intézményi bélyegzővel.
20583.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Baktay Ervin: India bölcsessége. A hindu világszemlélet ismertetése. A ,,Szanátana Dharma: az Örök Törvény" c. munka új, átdolgozott és lényegesen bővített kiadása. Bp., 1943, Pantheon, 256 p.+ 1 (kihajtható) t. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, az előzéklapon apró lapszéli szakadással, egyébként jó állapotban.
20584.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Császár Ferenc: Görög-római mythológiai zsebszótár. Bp., 1844, Trattner-Károlyi-ny., XV+(1)+526 p.+ 19 (litográfiák) t. Modern bibliofil félbőr-kötésben, kissé foltos lapokkal.
20585.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Magvető. A magyar irodalom élő könyve. összegyűjtötte: Móricz Zsigmond. Bp., 1942, Kelet Népe kiadása. Korabeli félvászon kötésben Móricz Zsigmond által ALÁÍRT példány
20586.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
22
Pilinszky János Márkus Annának. Kézirat. Domokos Mátyás utószavával. Bp.,2001., Nap. Kiadói papírkötés, kissé kopott kiadói kartontokban. Számozott (88./100) példányban.
20587.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
"A semmi napja mielőtt." Tandori Dezső rajzaival. Pilinszky János verseihez. Szerk.: Hafner Zoltán. Bp., 2008, Kortárs Kiadó. Kiadói papírkötés.
20588.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Pilinszky János: Versfüzet. Hasonmás kiadás. Hafner Zoltán utószavával. Bp., 1997, Kortárs Kiadó. Második kiadás. Kiadói papírkötés.
20589.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Spiró György: Magtár. Cikkek, tanulmányok 2004-2012. DEDIKÁLT! Bp., 2012, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20590.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Kertész Ákos: A gyűlölet ára. Bp., 1992, Pannon Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Kertész Ákos (1932-2022) Kossuth-díjas író, filmdramaturg által DEDIKÁLT példány.
20591.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Göncz Árpád: Találkozások. DEDIKÁLT példány! Bp., 2001, Ulpius. Kiadói papírkötés.
20592.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
11
Márai Sándor: Idegen emberek. Regény. I-II. köt. [Egy kötetben.] Bp.,(1930), Pantheon, 199+1; 242+4 p. Első kiadás. A borító Kner Albert munkája. Kiadói papírkötés, szakadozott, sérült, kopott borítóval, a hátsó borítón alsó sarkán hiánnyal.
20593.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,13
20,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft