Erdélyi Zoltán: Vesztett boldogság. Verses regény. A szerző, Erdélyi Zoltán (1872-1915) író, költő, újságíró által Nagy Miklós (1840-1907) újságíró a Vasárnapi Ujság szerkesztője részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1898,Franklin, 151 p. + 9 t. Első kiadás! Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötés, apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
Szentpéteri Erdélyi Zoltán (1872-1915) író, költő, újságíró. Erdélyi Döme ügyvéd és csolnokosi Cholnoky Ilona fia.
Kruzeo Robison. H.n., é.n., k.n.. Modern félvászon kötésben, címlapon apró sérüléssel és tulajdonosi névbejegyzésekkel, lapok teteje kissé foltos, egy lapon szakadással, utolsó oldalon intézményi bélyegzővel.
Baktay Ervin: India bölcsessége. A hindu világszemlélet ismertetése. A ,,Szanátana Dharma: az Örök Törvény" c. munka új, átdolgozott és lényegesen bővített kiadása. Bp., 1943, Pantheon, 256 p.+ 1 (kihajtható) t. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, az előzéklapon apró lapszéli szakadással, egyébként jó állapotban.
Császár Ferenc: Görög-római mythológiai zsebszótár. Bp., 1844, Trattner-Károlyi-ny., XV+(1)+526 p.+ 19 (litográfiák) t. Modern bibliofil félbőr-kötésben, kissé foltos lapokkal.
Magvető. A magyar irodalom élő könyve. összegyűjtötte: Móricz Zsigmond. Bp., 1942, Kelet Népe kiadása. Korabeli félvászon kötésben Móricz Zsigmond által ALÁÍRT példány
Kertész Ákos: A gyűlölet ára. Bp., 1992, Pannon Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Kertész Ákos (1932-2022) Kossuth-díjas író, filmdramaturg által DEDIKÁLT példány.
Márai Sándor: Idegen emberek. Regény. I-II. köt. [Egy kötetben.] Bp.,(1930), Pantheon, 199+1; 242+4 p. Első kiadás. A borító Kner Albert munkája. Kiadói papírkötés, szakadozott, sérült, kopott borítóval, a hátsó borítón alsó sarkán hiánnyal.