Erdélyi Zoltán: Vesztett boldogság. Verses regény. A szerző, Erdélyi Zoltán (1872-1915) író, költő, újságíró által Nagy Miklós (1840-1907) újságíró a Vasárnapi Ujság szerkesztője részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1898,Franklin, 151 p. + 9 t. Első kiadás! Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötés, apró kopásnyomokkal, jó állapotban. Szentpéteri Erdélyi Zoltán (1872-1915) író, költő, ú...
Kruzeo Robison. H.n., é.n., k.n.. Modern félvászon kötésben, címlapon apró sérüléssel és tulajdonosi névbejegyzésekkel, lapok teteje kissé foltos, egy lapon szakadással, utolsó oldalon intézményi bélyegzővel.
Baktay Ervin: India bölcsessége. A hindu világszemlélet ismertetése. A ,,Szanátana Dharma: az Örök Törvény" c. munka új, átdolgozott és lényegesen bővített kiadása. Bp., 1943, Pantheon, 256 p.+ 1 (kihajtható) t. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, az előzéklapon apró lapszéli szakadással, egyébként jó állapotban.
Császár Ferenc: Görög-római mythológiai zsebszótár. Bp., 1844, Trattner-Károlyi-ny., XV+(1)+526 p.+ 19 (litográfiák) t. Modern bibliofil félbőr-kötésben, kissé foltos lapokkal.
Magvető. A magyar irodalom élő könyve. összegyűjtötte: Móricz Zsigmond. Bp., 1942, Kelet Népe kiadása. Korabeli félvászon kötésben Móricz Zsigmond által ALÁÍRT példány
Kertész Ákos: A gyűlölet ára. Bp., 1992, Pannon Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Kertész Ákos (1932-2022) Kossuth-díjas író, filmdramaturg által DEDIKÁLT példány.
Márai Sándor: Idegen emberek. Regény. I-II. köt. [Egy kötetben.] Bp.,(1930), Pantheon, 199+1; 242+4 p. Első kiadás. A borító Kner Albert munkája. Kiadói papírkötés, szakadozott, sérült, kopott borítóval, a hátsó borítón alsó sarkán hiánnyal.