Kisfaludy Sándor: Eredeti magyar játékszín II. kötet. Bp., 1826., Királyi Magyar Univeritás' betűivel, X+2+314 p. Első kiadás. Kartonált papírkötés, az eredeti borítót a kartonált papírra kasírozták, javított kötéssel.
Török Sándor: Az idegen város. I-II. köt. Regény. [Egy kötetben.] Bp.,[1934.],Franklin, 220 ; 227 p. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Az író, Török Sándor (1904-1985) által ALÁÍRT példány, dátumozva: "1934. Könyvnap. Budapest."
Haypál Benő: Vigasztaló igazságok, igaz vigasztalások. Temetési beszédek. Bp., 1909, Károlyi György kő- és könyvnyomdája, 162 p. Kiadói papírkötés, sérült, ragasztott, a könyvtesttől különvált borítóval, szétváló fűzéssel, foltos. (Benne: nagyváradi és teleki Horváth Gyula országgyűlési képviselő, a Magyar Hírlap alapítója; gróf Kuun Géza; Bartha Miklós országgyűlési képviselő és mások gyászbeszédei).
Hankó Vilmos: Házi kincstár. Sok száz titkos szer, hasznos tudnivalók a háztartás, gazdaság, egészségtan, ipar s a mindennapi élet stb. köréből. Összegyűjtötte: - -. Bp.,(1895.), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.),4+239 p. Második, tetemesen bővített kiadás. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a címlap, az elülső és hátsó szennylap, és az utolsó lap kijár, egy lap foltos.
Arany János prozai dolgozatai. Bp., 1879, MTA, (Franklin-ny.), 4+518+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Köz-hasznu magyar és német levelező-könyv és nemzeti titoknok, a' közönséges életben előforduló hivatalbeli és barátságos helyheztetésekhez alkalmaztatva. Szerk.: Károlyi István. Pesten, 1832., Petrózai Trattner és Károlyi István, XVI+392 p. Hetedik megbővített és megjavított kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kopott, foltos borítóval, a címlaptól a 16. oldalig kijáró lapokkal, a szennylapokon, és az elülső előzéklapon bejegyzésekkel, foltos lapokkal.
Farkas Béla: Élet. Költemények. (DEDIKÁLT). Bp., 1909, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 160 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, szép állapotban. A szerző által Bartholomeidesz Ernő részére DEDIKÁLT példány.