József Attila gyűjtemény, 5 db hasonmás, vagy reprint kötet: József Attila: Szépség koldusa. Versek. Szeged,1980, Somogyi-könyvtár. Reprint kiadás. Benne József Attilának Móra Ferencnek szóló nyomtatott dedikációjával. Kiadói papírkötés. Megjelent 3000 példányban. + József Attila: Nem én kiáltok. Szeged, 1985, Somogyi Könyvtár. Az 1925-ös, Koroknay kiadás reprintje. Megjelent 3000 példányban. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban. + József Attila: Döntsd a tőkét, ne siránkozz. Reprint kiadás. Szabolcsi Miklós, Tasi József: Egy verseskönyv születése. Tanulmány. Bp., 1980, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, kiadói papírmappában. + József Attila: Nagyon fáj. Bp., 1989, Cserépfalvi. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóval. + József Attila: A legutolsó harcos. A költő kéziratos verseskönyvének hasonmása. Dr. Tóth Ferenc: József Attila. A legutolsó harcos c. versesgyűjteményéről. Bp., 1989, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, és kiadói papírkötés, kiadói kartontokban,.
Papp Tibor: Vendégszövegek 1-5. + Vendégszövegek (n). Összegyűjtött versek és vizuális költemények 1957-2002. A szerző, Papp Tibor (1936- 2018) József Attila-díjas író, költő, műfordító, tipográfus, szerkesztő, a Magyar Műhely tagja által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész és feleségének DEDIKÁLT példányok. Párizs-Bp., 1971-1984-1995-1997-2003, Magyar Műhely - Orpheusz-Ister. Első kiadások. Kiadói papírkötések, és kiadói kartonált papírkötések, kiadói papír védőborítóban, az 1. kötet borítóján kis kopásnyomokkal.
Wil Huggen: A manók. Ford.: Takács Márta. Rien Poortvliet rajzaival. Bp.,2006,Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, a két felső sarkán kopásnyomokkal, kis sérülésekkel, a táblák alján kis ütődéssel.
Bielek László: Arany gondolatok. A' mostani szabad gondolkozásnak módja ellen. Németből szabadon ford.: - - . Bétsbenn, 1800, Schuender Károly János-ny., (8)+XVI+590 p. Első magyar nyelvű kiadás. Egészbőr-kötésben, sérült, javított borítóval, festett lapélekkel, helyenként kissé foltos lapokkal. Bielek László (1744-1807) piarista pap, tanár felvilágosodás ellen született műve.
Báró Szterényi József: Régmúlt idők emlékei. Politikai feljegyzések. A szerző, Szterényi József (1861-1941) politikus, kereskedelemügyi miniszter, iparfejlesztési és iparoktatási szakértő által ALÁÍRT példány. Bp.,1925., Pesti Könyvnyomda Rt., 261+1 p. Egyetlen kiadás. Kiadói kopott egészvászon-kötés, az elülső szennylap kijár, a hátsó szennylap szakadt.
Szentiványi Jenő: A kőbaltás ember. Sebők Imre rajzaival. (Könyvbarátok Kis Könyvei VI. évf. 2. sz.) Bp., [1937], Magyar Könyvbarátok (K. M. Egyetemi Ny.), 229+(3) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, szép állapotban.
Lőrinczy György: Szobrok az éjszakában. 1918-1928. (DEDIKÁLT). Bp., [1928], Singer és Wolfner, 174+(2) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban. A szerző, Lőrinczy György (1860-1941) által DEDIKÁLT példány.
Max Brod: Jugend im Nebel. A szerző, Max Brod (1884-1968) német nyelvű zsidó író, költő által DEDIKÁLT példány. Witten - Berlin, 1959, Eckart-Verlag. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, javított, kissé kopott, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
Heine,[Heinrich]: Dalok könyve. Buch der Lieder. Ford.: Barát Ármin. Bp.,1920,Rózsavölgyi,(Korvin-ny.), 288 p. A boríték Barát Béla munkája. Bibliofil kiadás! Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (181./500), a fordító Barát Ármin (1860-1937) által ALÁÍRT példány.