Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 475

20607.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
10,88
12,00
Mészáros Ferenc: A magyarországi kath. gymnasiumok története a gymnasiumi tanügy általános történetének vázlatával, különös tekintettel az iskolai és összes ösztöndíji alapítványokra. Szerk.: - -. Buda, 1865, Magyar Kir. Egyetemi, V+374+1 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, részben hiányos borítóval, régi intézményi bélyegzéssel, a 25. oldaltól felvágatlan lapokkal, foltos.
20608.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Gróf Széchenyi István emlékkönyv. Szerk.: Nyesti Pál. Bp., 1906, Uránia, 139+3 p. Kiadói, aranyozott, festett, dombornyomással díszített egészvászon-kötésben, Dárday Aladár-kötés, a borítón apró kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
20609.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
20610.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Király Dezső (Rex): Brandy kapitány meg a többiek... (DEDIKÁLT). Sajtó alá rendezte: Lőrincz Mária. Bp., 1947, Hungária, 191 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. A szerző, Király Dezső 'Rex' (1896-1966) újságíró, humorista által DEDIKÁLT példány.
20611.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Grätzer József: Rébusz. Szigethy István rajzaival. Bp., [1935], Singer és Wolfner, 240 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a borító kissé sérült, a 225-240. oldalak kijárnak, egyébként jó állapotban.
20612.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Ladányi Mihály. Bp., 1990, Téka. Hasonmás kötet. Megjelent 1000 számozott példányban. Számozott (457.) példány. Kiadói papírkötés, kiadói kissé foltos papírborítóval, máskülönben jó állapotban.
20613.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
20614.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Dzsátakák. Buddhista születésregék. Vál.: Vekerdi József. Bp. 1998, Terebess, kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
20615.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
20616.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Bevégeztetett. Koch István kiadatlan naplója 1945-1947. A magyar jezsuiták kínai missziójának pusztulásáról. Bp., 1999, Terebess, kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
20617.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
A török népköltés. Kúnos Ignác török nyelven tartott egyetemi előadásai (1925-26). Ford.: Tasnádi Edit. Bp., 1999, Terebess, kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
20618.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft