Lengyel János 1904-1978. A bevezető tanulmányt írta, az oevre-katalógust összeáll. és a könyvet szerk. Vadas József. A művész fia, Lengyel János által DEDIKÁLT példány. A magyar fotográfia történetéből. 49. Kecskemét, 2010., Magyar Fotográfiai Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóban.
Lengyel Lajos (1904-1978) Kossuth és Gutenberg-díjas grafikus, tipográfus, könyvművész és fotóművész, a Kossuth Nyomda igazgatója, a Nyomdaipari Egyesület elnökének oevre-katalógusa.
Heinz Lüdecke: Lucas Cranach. Der Künstler und seine Zeit. Berlin, 1953, Henschelverlag. Német nyelven, kiadói félvászon kötésben, kiadói papír védőborítóval, gerince ragasztott
Postaépítészet Magyarországon. Szerk.: Bakos János, Kiss Antalné, Kovács Gergelyné. Bp., 1992, Távközlési Könyvkiadó. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt papír védőborítóban. Példányszám: 4000.
Oláh Andor: ,,Fűbe fába az orvosság!" (Békés megyei népi orvoslás). I.-II. kötet. (Egybekötve)
I. kötet: A Mirigy hét lánya, hét fia és hetvenhét unokája. (A népi orvoslás értelmezése, jellemzése). II. kötet: Adat-tár. (Békéscsaba, 1983. Békés megyei Tanács V. B. - Szegedi ny.). 195 p., 290+(2) p.+15 sztl. lev.(46 t) Megjelent 2000 példányban!
Kiadói, keménytáblás, illusztrált papírkötésben, eredeti, illusztrált papírborítóval apró szakadással. DEDIKÁLT példány
Piotr Skubiszewski: Rzeźba nagrobna Wita Stwosza. Warszawa, 1957, Wydawnictwo PIW. Egészoldalas képekkel illusztrálva. Lengyel nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, ajándékozási bejegyzéssel, kissé sérült kiadó papír védőborítóban, kartontokban.
Az én múzeumom c. művészeti sorozat 15 kötete. Szerk.: Zádor Anna. Bp., (cca 1965-1975), Képzőművészeti Alap. Kiadói tűzött papírkötés, vegyes állapotban, képmellékletekkel (a mellékletek hiánytalansága nem ellenőrzött).