Könyvek: Judaika

Tételek száma: 32

Hammillon. Deutsch-ungarisch-hebräisches Wörterbuch und Sprachübung. Német-magyar-héber szótár és nyelvgyakorlókönyv. Szerk:: E. Samuel J. Für Schule u. Hausgebrauch. Iskolai és házi használatra. Cluj/Kolozsvár,[1934.], Grafic Record,(Weinstein - Friedmann -ny.), 2+XXIV+2+448 (kéthasábos számozás) p. Német, magyar és héber nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, névbejegyzésekkel és egy lapon bejegyzésekkel.
20318.

Hammillon. Deutsch-ungarisch-hebräisches Wörterbuch und Sprachübung. Német-magyar-héber szótár és nyelvgyakorlókönyv. Szerk:: E. Samuel J. Für Schule u. Hausgebrauch. Iskolai és házi használatra. Cluj/Kolozsvár,[1934.], Grafic Record,(Weinstein - Friedmann -ny.), 2+XXIV+2+448 (kéthasábos számozás) p. Német, magyar és héber nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, névbejegyzésekke...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

Rashi Radak Raibak és R. Isaiah Matrani ford: Első próféták könyve, Utolsó próféták könyve. Shoken kiadó 1978. Két kötetben, Kiadói vászon kötésben, héber nyelven Volt könyvtári példány.
20319.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

The 100 Hour War. A 100 órás háború. Izraelben kiadott, fotókkal rendkívül gazdagon illusztrált könyv, dedikált. Héber, angol, francia és német nyelven, első kiadás, gerincén kis javításokkal.
20320.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Ady Endre: A zsidóságról. H.n., é.n., Zajti. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés.
20321.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

A zsidó háziasszony könyve. Hasznos tudnivalók - Kóser szakácskönyv (4 személyre). Írta: Giti néni. H.n., é.n., Stoffel és Társai Kft. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
20322.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

20323.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Osztern Rózsa: Zsidó újságírók és szépírók a magyarországi németnyelvű időszaki sajtóban a "Pester Lloyd" megalapításáig, 1854-ig. A szerző által DEDIKÁLT példány! Német Philológiai Dolgozatok XLV. köt. Bp., 1930, Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek), 93+1 p. Papírkötés, tulajdonosi bejegyzésekkel, az eredeti javított, részben pótolt hátsó borítót bekötötték.
20324.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Bak Izrael: Imádságos könyv zsidó hajadonoknak. Sajtó alá rendezte: Sebestyén Károly. Bp., 1894, Pesti Könyvnyomda-Rt., 267 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, ajándékozási sorokkal, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
20325.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Szabolcsi Lajos: Chasszideus könyv. Az ismeretlen vőlegény. A leveleki menyegző. Mayerl. A kállói szent pap élete. Bp., 1942.,Szerzői,(Kispest, Faragó Imre-ny.), 139+1 p. Magyarországi hászid legendák. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, a könyvtest kissé elvált a borítótól, a címlapon firkával.
20326.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

Szilágyi Ernő: Wassermann zsidó önvallomása. Jacob Wassermann: A fürthi messiás. Fraternitas Kis Könyvek. Kolozsvár, 1943, András László-ny., 104 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé szakadt gerinccel, 4 kijáró lappal.
20327.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

Kecskeméti Ármin: Izráel története a bibliai korban. [Bp.,1942], Tábor,342+4 p.+XVI t. Kiadói kissé kopott félbőr-kötés.
20328.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Herzl, Theodor [Tivadar]: The Jewish State. An attempt at a modern solution of the Jewish Question. Biography, based on the work of Alex Bein. Introduction by Louis Lipsky. (New York, 1946), American Zionist Emergency Council, 160 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20329.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft