Kunits [Mihály], Michael v(on): Bemerkungen über die vom Herrn Wilhelm Schwab zu Pesth neu erfundene Absonderungs-Maschine für die Weinlese. Pesth 1817. Stuhlweissenburg [Székesfehérvár], 1817, Paul David Számmer.
[4], VI, 47p. Egyetlen kiadás. A mű magyarul ,,Észrevételek Schwáb szüretelő vagy a mustot elválasztó műszeréről" címmel, Dulházy Mihály fordításában jelent meg Korabeli papírkötésben, gerincén alul apró kopással Ritka könyv.
Radvánszky Béla: Régi magyar szakácskönyvek. I. kötet. (Unicus) Bp., 1893., Athenaeum. 413p. Későbbi félvászon kötésben címlapon névbeírással, egy lapon folttal. Jó állapotban
Szepessy Piroska: Legujabb polgári szakácskönyv. Összeáll. - - Bp., 1902, Löbl Dávid és Fia, 29+1 p. Kiadói papírkötés, javított, pótolt borítóval (a hátsó borító teljesen pótolt) és címlappal, foltos lapokkal. Rendkívül ritka
Bittner János: Finom hentesáruk könyve. Szerk.: - - hentesmester, a Budapesti Hentesipartestület és a Húsiparosok Országos Szövetségének elnöke. Bp., 1909., Mészárosok és Hentesek Lapja, (Budapesti Hirlap-ny), 216 p. Első kiadás! Szöveg közti rajzokkal illusztrált. Benne: Hus- és sonkapácolás. Szalámi. Vörös kolbászok. Nyersen ehető szárazkolbászok. Felvágottak. Májas fölvágottak. Véres hurkák. Disznósajtok. Főző- és sütnivaló huskolbászok. Szalonna. Zsirolvasztás. Különfélék. Saláták. Betétes kolbászok. Lóhentesáruk. Kóser hentesáruk. Hasznos tudnivalók. Korabeli reklámokkal. Korabeli aranyozott gerincű, díszes egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
Magyarország selyemtenyésztése, selyemfonó és selyemsodró ipara 1880-1910. Kiadja a Magyar Királyi Mezőgazdasági Muzeum. 116p. számos illusztrációval, vidéki selyemraktárak és üzemek képével. Kiadói papírborítóval. Hibátlan állapotban. Nagyon ritka!
Bereczki Máté: Gyümölcsészeti vázlatok. (I. kötet). Arad, 1877, Réthy Lipót-ny., 510+(2) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
Varró Aladár Béla: Gyógynövények, mint háziszerek. A phytoterapia népies ismertetése. A szerző, Varró Aladár Béla (1881-1956) okleveles gyógyszerész, gyógynövénykutató, szakíró által DEDIKÁLT példány. Bp., 1926, Tisza Testvérek, 252+1 p. Átkötött félvászon-kötés, bekötött elülső papírborítóval.
Kuti Klára: Rend és rendetlenség Bornemisza Anna asztalánál. Táplálkozás és háztartásvezetés az erdélyi fejedelmi udvarban. Néprajzi Értekezések 10. Bp., 2022, Magyar Néprajzi Társaság. Kiadói papírkötés.
Hugh Johnson - Jancis Robinson: A világ boratlasza. Bp., 2002, Park. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.