Könyvek: Konyha és kert

Tételek száma: 46

Kunits [Mihály], Michael v(on): Bemerkungen über die vom Herrn Wilhelm Schwab zu Pesth neu erfundene Absonderungs-Maschine für die Weinlese. Pesth 1817. Stuhlweissenburg [Székesfehérvár], 1817, Paul David Számmer. [4], VI, 47p. Egyetlen kiadás. A mű magyarul ,,Észrevételek Schwáb szüretelő vagy a mustot elválasztó műszeréről" címmel, Dulházy Mihály fordításában jelent meg Korabeli papírkötésben, gerincén alul apró kopással Ritka könyv.
20016.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29
Radvánszky Béla: Régi magyar szakácskönyvek. I. kötet. (Unicus) Bp., 1893., Athenaeum. 413p. Későbbi félvászon kötésben címlapon névbeírással, egy lapon folttal. Jó állapotban
20017.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71
25
Szepessy Piroska: Legujabb polgári szakácskönyv. Összeáll. - - Bp., 1902, Löbl Dávid és Fia, 29+1 p. Kiadói papírkötés, javított, pótolt borítóval (a hátsó borító teljesen pótolt) és címlappal, foltos lapokkal. Rendkívül ritka
20018.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
14
Bittner János: Finom hentesáruk könyve. Szerk.: - - hentesmester, a Budapesti Hentesipartestület és a Húsiparosok Országos Szövetségének elnöke. Bp., 1909., Mészárosok és Hentesek Lapja, (Budapesti Hirlap-ny), 216 p. Első kiadás! Szöveg közti rajzokkal illusztrált. Benne: Hus- és sonkapácolás. Szalámi. Vörös kolbászok. Nyersen ehető szárazkolbászok. Felvágottak. Májas fölvágottak. Véres hurkák. Disznósajtok. Főző- és sütnivaló huskolbászok. Szalonna. Zsirolvasztás. Különfélék. Saláták. Betétes kolbászok. Lóhentesáruk. Kóser hentesáruk. Hasznos tudnivalók. Korabeli reklámokkal. Korabeli aranyozott gerincű, díszes egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
20019.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
34
20020.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
Magyarország selyemtenyésztése, selyemfonó és selyemsodró ipara 1880-1910. Kiadja a Magyar Királyi Mezőgazdasági Muzeum. 116p. számos illusztrációval, vidéki selyemraktárak és üzemek képével. Kiadói papírborítóval. Hibátlan állapotban. Nagyon ritka!
20021.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
19
Hegyesi József: A legujabb házi czukrászat kézikönyve. Ötödik javitott és bővitett kiadás.Bp., 1904. Ifjabb Nagel Ottó. 207+8 (korabeli reklámok) p. Kopott kiadói vászonkötésben.
20022.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Bereczki Máté: Gyümölcsészeti vázlatok. (I. kötet). Arad, 1877, Réthy Lipót-ny., 510+(2) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
20023.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
23
Varró Aladár Béla: Gyógynövények, mint háziszerek. A phytoterapia népies ismertetése. A szerző, Varró Aladár Béla (1881-1956) okleveles gyógyszerész, gyógynövénykutató, szakíró által DEDIKÁLT példány. Bp., 1926, Tisza Testvérek, 252+1 p. Átkötött félvászon-kötés, bekötött elülső papírborítóval.
20024.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
10
Kuti Klára: Rend és rendetlenség Bornemisza Anna asztalánál. Táplálkozás és háztartásvezetés az erdélyi fejedelmi udvarban. Néprajzi Értekezések 10. Bp., 2022, Magyar Néprajzi Társaság. Kiadói papírkötés.
20025.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71
20026.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,13
20,00
Hugh Johnson - Jancis Robinson: A világ boratlasza. Bp., 2002, Park. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20027.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft