A Gazda Aranykönyvei VI. Szerk: Banke Antal. Báldy Bálint - Anghi Csaba Geyza - Valló Árpád - Ketter László: Kisebb gazdasági állattenyésztési ágak. Benne baromfitenyésztés, prémesállatok, méhészet, selyemhernyótenyésztés. Bp.,1943,(Forrás-ny.) Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen címkenyomokkal, régi bélyegzéssel, kissé foltos lapokkal.
Ujváry Sándor: Konyhaművészet. Ujváry Sándor szakácskönyve. Bp., én., Országos Magyar Szakácsművészeti és Házicukrászati Főzőtanfolyam. Átkötött modern kemény-kötés, restaurált lapokkal.
Prof. Dr. Ostertag - Breidert - Kaestner - Krautstrunk: Untersuchungen über die klinische und bakteriologische Feststellung der Tuberkulose des Rindes. Bp., 1905, Richard Schoetz. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
W. N. Bylow N. L. Michailow: Rosarium - Des Zentralen Botanischen Gartens der Akademie der Wissenschaften der UDSSR
Priroda, Bratislava, Szlovák nyelven
Z. Tábori Piroska: Húspótló ételek hústalan napokra. Hústalan étrendek az egész esztendőre. A magyar háziasszonyok segítségére összeáll.: - - . Bp., [1940], Singer és Wolfner, 79+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Szilágyi István: Régi boltok krónikája. A pest-budai kereskedelem történetéből. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, egyébként jó állapotban.
Kovách Aladár: Az "első-segítség-nyujtás" rövid vázlata. Bp., 1907, Pesti Könyvnyomda Rt. Korabeli reklámokkal rendkívül gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, a borítón kis hiánnyal.