Németh Zsuzsánna: Legujabb és kipróbált magyar szakácskönyv. Biztos útmutató mint kelljen 1131 különféle legjobb izű ételt, süteményt, [...] legügyesebben és a legjobb izlés szerint készíteni. Átnézte: Zilahy Ágnes. Bp., [1919], Franklin-Társulat, 318+(2) p. Kiadói félvászon-kötés, erősen sérült, hiányos borítóval, néhány sérült lappal, az utolsó lap kijár.
3 db szőlőtermeléssel kapcsolatos könyv: A. Negrila: Az oltás. Ford.: Keszi-Harmath Erzsébet. Bukarest, 1956, Mezőgazdasági és Erdészeti Állami Könyvkiadó, 36+(4) p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült, ragasztott borítóval, helyenként sérült lapokkal, nagyrészt szétvált fűzéssel, a lapok többsége kijár. Megjelent 100 példányban. + Kriszten György: A szőlő helybenoltása, döntése, bujtása. Kertünk, házunk, otthonunk. Bp., 1973, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé koszos borítóval, sérült gerinccel. + Kriszten-Marcinkó-Mikóczy-Szkocsovszky: Szőlősgazdáknak régi és új művelésmódok. Bp., 1991, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés.
Bernhardt László: A mi szakácskönyvünk. Bp., é.n., Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Számozott, 435. (?) sz. példány! Kiadói műbőr kötés, borítón hátoldalán kopásnyomokkal. Minikönyv.
Bergendy Szilveszter: Általános gyümölcs- és konyhakertészet. Gyakorlati tanácsadó a kertészet minden ágában. (Kiskunhalas), 1938, szerzői kiadás (Kiskunhalas Helyi Értesítője Lapvállalat-ny.), 63+(1) p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal.
Dr. Hevesi Sándorné: Az ideális háztartás. A szép otthon és jó konyha. Bp., 1934, Színházi Élet, 303+(17) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült borítóval, a címlapon kisebb hiánnyal, helyenként foltos lapokkal, bejegyzésekkel.