Könyvek: Mesekönyvek, ifjúsági irodalom

Tételek száma: 92

Tündér Ilona. (Görög, albán, bolgár, jugoszláv, román mesék). Szerk. és a mesemagyarázót írta: Kovács Ágnes. Lukáts Kató rajzaival. Népek meséi V. Bp., 1960, Móra. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
20460.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
72,54
80,00

A világjáró királyfi. (Angol, ír, skót, walesi, cornwalli, izlandi, holland, belga mesék). Vál. és a mesemagyarázót írta: Dégh Linda. Kass János rajzaival. Népek meséi sorozat. Bp., 1961, Móra. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kiadói papír védőborítóban.
20461.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

A bőbeszédű teknősbéka. (Ausztráliai, óceániai, indonéziai, kambodzsai, burmai, kasmíri, indiai népek meséi). Vál., szerk. és a mesemagyarázót írta: Bodrogi Tibor és Karig Sára. Reich Károly rajzaival. Népek meséi sorozat. Bp., 1968, Móra. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban.
20462.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Janikovszky Éva: Ráadás. Sajdik Ferenc rajzaival. DEDIKÁLT! Bp., 2002, Móra. Kiadói kartonált papírkötés
20463.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
14

Fodor Ákos - Rózsa Edit: Képtelenkönyv. A két szerző, Fodor Ákos és Rózsa Edit által DEDIKÁLT példány. Bp.,1986,Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
20464.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
20

Avar Gyula: Gyöngysor. (Apró mesék). Biczó András rajzaival. Magyar Ifjuság Könyvtára. (Bp., 1931), Országos Gárdonyi Géza Irodalmi Társaság (Homok, Beniczky-ny.), 100+(4) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, a borító kissé viseltes.
20465.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Nancy Davis - Laura Simms - Korbai Hajnal: Az aranytök. Terápiás történetek és mesék traumát átélt gyerekeknek 1. Mosoly-Terápiák. Bp., 2015, L'Harmattan. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötés.
20466.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

A földalatti birodalom. A Baranya megyei bányászok meséiből gyűjtötte és írta: Vargha Károly és Rónai Béla. Pécs, 1956, Dunántúli Magvető, 77 p. A borító és az illusztrációk Rogan Miklós munkái. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
20467.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

Fehérvirág. Portugál népmesék. Vál., ford. és az utószót írta: Boglár Lajos. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Loránt Péterné munkái. Népek Meséi. Bp., 1959, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, átlátszó műanyag védőborítóban.
20468.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

A Mambiala dombja. Kubai néger mesék. Ford.: Simor András. Fernando Ortíz bevezetőjével. Boglár Lajos utószavával. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1974, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 3250 példányban.
20469.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

Holdangyal. Tadzsik népmesék. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Jeremiás Éva. A verseket Szerdahelyi István fordította. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Loránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1970, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 3000 példányban.
20470.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

Kalíla és Dimna. Klasszikus arab mesék. Ford.: Prileszky Csilla. Elter István utószavával és jegyzeteivel. A könyv borító illusztrációja Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1978, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
20471.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft