A naptestű Pa'i. Guaraní mítoszok és mesék. Vál. és az utószót írta: Salvador Bueno. Ford. és a jegyzeteket írta: Dorbach Mária. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1979, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé foltos felső lapélekkel, jó állapotban.
Maya-Mayi, a hét nővér. Ausztráliai legendák. Ford.: Muldoon Olga. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Bodrogi Tibor. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Péterné munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1957, Európa. Kiadói félvászon-kötés, szakadt, sérült kiadói papír védőborítóban.
Mesefolyamok óceánja. Szómadéva. Szankszrit mesék. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vekerdi József. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1974, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
A pórul járt víziszellem. Zürjén népmesék. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vászolyi Erik. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Loránt Péterné munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1964, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kopott, szakadt kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3400 példányban.
Az istenfiú városa. Kambodzsai mondák és mesék. Ford.: Üveges Ferenc. A könyv borító illusztrációja Lóránt Lilla munkája. Népek meséi sorozat. Bp., 1975, Európa. Ján Cifra fekete-fehér fotóival illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban.
Guha, a szószéken. Egyiptomi népmesék. Ford.: Prileszky Csilla. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Simon Róbert. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1971, Európa. Kiadói félvászon-kötés, szakadt, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3500 példányban.
Ma mentem, holnap jöttem. Kazáni tatár népmesék. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Agyagási Klára. Ford. többen. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1981., Európa. Kiadói félvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Sigrid Koch:A szép delfinlány. Mítoszok és mesék a Gilbert- és Ellice-szigetekről. Népek meséi. Bodrogi Tibor fordítása. Bp, 1976, Európa Könyvkiadó. Gerd Koch fényképeivel illusztrálva. Félvászon kötésben, kissé foltos, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban
Szegény ember okos leánya. Román népmesék. Ford.: Bözödi György, Ignácz Rózsa, Jékely Zoltán. Az utószót és a jegyzeteket írta: Kovács Ágnes. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1974, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Obi, a gőgös kókuszdió. Kubai joruba mítoszok és mesék. Válogatta, részben gyűjtötte, fordította, az utószót és a jegyzeteket írta Dornbach Mária. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1977, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Mese a tölgyfa tetején. Csuvas mesék. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Róna-Tas András. Ford.: Agyagási Klára, Czeglédi Katalin, et alii. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1977, Európa. Kiadói félvászon-kötés, szakadt, kopott kiadói papír védőborítóban.