Történet a hat asszonyról, akik felmentek a Holdba. Mesék Pápua Új-Guineából. Vál. és ford.: Bori Clark. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Loránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1980, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
A tuói főnök. Új-kaledóniai mesék és mítoszok. Ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vargyas Gábor. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1979, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
A tigrisember. Indonéz mesék. Ford.: Katona Tamás. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Bodrogi Tibor. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi. Bp., 1972., Európa. Kiadói félvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
Gonaquadate, a viziszörny. Észak-amerikai indián mesék, mondák és mítoszok. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Dégh Linda. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Loránt Péterné munkái. Népek Meséi. Bp., 1960, Európa. Kihajtható térképpel. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
Kis Boldogasszony képeskönyve. A magyar népénekek alapján összeáll.: Bali Mária Ildefonsa és Kákonyi Mária Constantina. Bp., [1944], Korda Rt. (Klösz Gy. és Fia). Egészoldalas, színes illusztrációkkal. Kiadói zsinórfűzéses papírkötés, minimálisan sérült borítóval.
1936 Az Én Ujságom. Képes heti gyermeklap. Szerk.: Gaal Mózes. 1936. évi XLVII. évfolyam. (Teljes évfolyam egy kötetben). Bp., Singer és Wolfner, 856 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
3 db reprint mesekönyv: Lesznai Anna: Mese a bútorokról és a kisfiúról. - - rajzaival.; Balázs Béla: Testvérország. Kozma Lajos rajzaival.; Jászay-Horváth Elemér: Árva János. Örkényi István rajzaival. Három kis meséskönyv. Bp., é.n., Ciceró. Kiadói kartonált papírkötés. A Kner Izidor által Gyomán, 1918-ban kiadott könyvek hasonmásai.
Dr. Nógrádi László: Séták a nagy természetben. Dr. Lutz K. G. "Wanderungen" c. munkája nyomán hazai viszonyainkhoz alkalmazkodva. A közönség s különösen az ifjúság számára: - -. Bp.,1914, Athenaeum. Kiadói festett egészvászon kötés, Sérült gerinc,
Szegváry Mihály: Kalózok a Tiszán. Ifjúsági regény. Szür-Szabó József rajzaival. Bp., én., Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.
Kevéné Mártonffy Anikó: Textiljáték készítése. I-II. köt. Bp., 1951, Könnyűipari Kiadó. / Bp., 1955, Műszaki Könyvkiadó. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal, szabásmintákkal. Kiadói illusztrált papírkötés, a II. kötet kissé sérült borítóval.
Marryat, [Frederick]: Derék Ferkó története. Marryat kapitány után az ifjuság számára átdolgozta: Donászy Ferenc. Bp., 1892, Athenaeum, 151+(1) p.+ 5 (színes litográfiák) t. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé foltos, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány kijáró lappal, korabeli ajándékozási bejegyzéssel, bélyegzőkkel.