Vegyes ifjúsági könyvtétel, 3 db: Csukás István: Egy kiscsacsi története. Mirr-Murr kalandjai. Bp., 1975., Móra. A borító Urai Erika munkája. A bábokat Foky Ottó tervezte. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.; Csukás István: Pinytőke cirkusz, világszám! Meseregény. Heinzelmann Emma rajzaival. Bp., 1978, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott bor...
Pálosy Éva: A mákvirág klub. Regény fiatal leányok számára. Fejes Gyula rajzaival. Bp.,én,Singer és Wolfner. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a hátsó táblán a papírborítás sérült.
Borbély László: Egy magyar fiú Kongóban. Bp., [1939], Singer és Wolfner, 159+(1) p. A borító és az illusztrációk Nemes Török János munkái. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal, ajándékozási bejegyzéssel.
Havas Zsigmond: Rákosi fiúk. Ifjúsági regény. Toncz Tibor rajzaival. Bp., é.n., Forrás, 191 p. Szövegközi illusztrációkkal. A borító K. Sávely Dezső munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal.