20097.
457. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Természettudomány, medicina
60 000 Ft
Vángel Jenő: Nagy képes természetrajz a hazai művelt közönség számára. I?II. rész. (Egybekötve). I. rész: Állattan, kiváló tekintettel Magyarország állatvilágára. II. rész: Növénytan és ásványtan. Fr(anz) Matthes nyomán átdolgozva. Bp., 1899, Athenaeum. IV, 320p., 24t. (kromolitográfia) , [2], 105p., 23t. (kromolitográfia). A kötetben 805 szövegközti képpel, ábrával. A II. részben a táblák számozása 2.-tól indul, egy részük nincs számozva. Rendkívül dekoratív illusztrációs anyaggal. Vángel Jenő (1864?1917) zoológus, bölcseleti doktor, egyetemi adjunktus, több természettudományi mű szerzője. Az átdolgozó Semayer, Willibald (1868?1928) antropológus, a Néprajzi Múzeum muzeológusa volt. Kiadói, festett vászonkötésben kisebb kopásokkal. 35 cm. Ritka könyv.