Diaz Tanco, V., G. Menavino & J. Aventinus (Turmair) : Türckische Historien, oder warhafftige Beschreibung aller Türcken ankunfft, Regierung, Königen, und Keisern, Kriegen, Schlachten, Victorien.
Frankfurt, 1572 Schmidt für Hahn, 1-3 kötet 85,105,55 p. Fametszetű címképekkel és potrékkal. Első néhány lapon szúrágás nyomaival. Igényes modern félpergamen kötésben
Ambrózy Lajos: Temesvár im Jahre 1849. Während der Belagerung geschrieben.
Wien, 1850. J. F. Gretz. 90+(1)p. Díszesen aranyozott, korabeli bőrkötésben.
Albrecht Ernst Stellanus Graf von Holtzendorff / Holzendorf (1792-1882) tüzértábornok részére DEDIKÁLT példány!
A szerző polgári biztos volt az ostrom idején a temesvári helyőrségnél. A magyar kormány hazaárulónak nyilvánította.
[Kopeczky Ferencz]: Világ közönséges historiája. A legrégibb időktül a jelenkorig. Ó történetek. I-III. kötet.
Pest, 1837-1839. Heckenast Gusztáv [nyomt. Füskúti Landerer Lajos]. XVI + 280 p.; XIV + 241 + [1] p.; XVI + 350 p. Kiadói papírkötésben, első kötet gerincén kisebb sérüléssel, második gerincén kisebb sérüléssel és borítóján korabeli névbejegyzéssel, harmadik kötet gerincén apró sérüléssel, borító néhány lap kissé foltos, néhány lap és a borító hátoldala restaurált.
Kroetz, Robert, und Rudulf Jung : Reichsparteitag der Ehre
Diessen/Ammersee, , 1936 Raumbild-Verlag Otto Schoenstein, 100 fénykép melléklettel, a hozzá adott szemüveg nélkül: Kiadói vászonkötésben / With many photos but without the googles
Balásházy János: Az 1831dik esztendői Felső magyarországi zendűléseknek történeti leírása. Pesten, 1832. Trattner - Károlyi. 113p Félvászon kötésben, pótolt címlappal.
Erdélyi Aladár. Régi magyar családi hitbizományok története és joga. (1542-1852.) Előszót írta: zilahi Sebess Dénes. I.-II. kötet. Bp., 1912. Unió ny.. Kiadói papírkötésben, mindkét kötet felvágatlan lapokkal, I. kötet borítója sérült, részben javított és kissé foltos, II. kötet borítója javított. Kartondobozban.
Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Ausgabe. München, 1936, Zentralverlag der NSDAP, Frz. Eher Nachf., (Wien, Waldheim-Eberle A. G.-ny.), 2 p.+1 (címkép) t+XXVI+6+781+11 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, előzéklapon műncheni városi ajándékozási bejegyzéssel
Helfert, Jos. Alex. Fhr. v.: Der ungarische Winter-Feldzug und die octroyirte Verfassung. December 1848 bis März 1849. Erster Theil. Prag, 1876. Tempsky. XV + 442 p. + 148 p. (Anhang). Korabeli, aranyozott gerincű félbőr kötésben, kissé kopott gerinccel, borító sarkai kissé kopottak, máskülönben jó állapotban.
Rumi Károly György: Monumenta Hungarica sermone nativo scripta, az-az a' magyaroknak magyar nyelven irt emlékezetes irásaik. Öszveszedte 's kiadta - - . I-III. köt. [Teljes]. Pesten, 1815-1817, Trattner-ny., XXII+440+(2) p.; XII+(2)+353+(9) p.; VIII+293+(1) p. Átkötött, egységes kartonált papírkötésben, helyenként sérült, javított lapokkal, a III. kötet utolsó két lapja összeragadt. Ritka!