Könyvek: Történelem

Tételek száma: 205

Diaz Tanco, V., G. Menavino & J. Aventinus (Turmair) : Türckische Historien, oder warhafftige Beschreibung aller Türcken ankunfft, Regierung, Königen, und Keisern, Kriegen, Schlachten, Victorien. Frankfurt, 1572 Schmidt für Hahn, 1-3 kötet 85,105,55 p. Fametszetű címképekkel és potrékkal. Első néhány lapon szúrágás nyomaival. Igényes modern félpergamen kötésben
19278.

Kikiáltási ár:
600 000 Ft
1 554,40
1 714,29
Ambrózy Lajos: Temesvár im Jahre 1849. Während der Belagerung geschrieben.  Wien, 1850. J. F. Gretz. 90+(1)p. Díszesen aranyozott, korabeli bőrkötésben.  Albrecht Ernst Stellanus Graf von Holtzendorff / Holzendorf (1792-1882) tüzértábornok részére DEDIKÁLT példány!   A szerző polgári biztos volt az ostrom idején a temesvári helyőrségnél. A magyar kormány hazaárulónak nyilvánította.
19279.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,25
228,57
[Kopeczky Ferencz]: Világ közönséges historiája. A legrégibb időktül a jelenkorig. Ó történetek. I-III. kötet.  Pest, 1837-1839. Heckenast Gusztáv [nyomt. Füskúti Landerer Lajos]. XVI + 280 p.; XIV + 241 + [1] p.; XVI + 350 p. Kiadói papírkötésben, első kötet gerincén kisebb sérüléssel, második gerincén kisebb sérüléssel és borítóján korabeli névbejegyzéssel, harmadik kötet gerincén apró sérüléssel, borító néhány lap kissé foltos, néhány lap és a borító hátoldala restaurált.
19280.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43
Kroetz, Robert, und Rudulf Jung : Reichsparteitag der Ehre  Diessen/Ammersee, , 1936 Raumbild-Verlag Otto Schoenstein, 100 fénykép melléklettel, a hozzá adott szemüveg nélkül: Kiadói vászonkötésben / With many photos but without the googles
19281.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43
Balásházy János: Az 1831dik esztendői Felső magyarországi zendűléseknek történeti leírása. Pesten, 1832. Trattner - Károlyi. 113p Félvászon kötésben, pótolt címlappal.
19282.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29
Erdélyi Aladár. Régi magyar családi hitbizományok története és joga. (1542-1852.) Előszót írta: zilahi Sebess Dénes. I.-II. kötet. Bp., 1912. Unió ny.. Kiadói papírkötésben, mindkét kötet felvágatlan lapokkal, I. kötet borítója sérült, részben javított és kissé foltos, II. kötet borítója javított. Kartondobozban.
19283.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29
Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Ausgabe. München, 1936, Zentralverlag der NSDAP, Frz. Eher Nachf., (Wien, Waldheim-Eberle A. G.-ny.), 2 p.+1 (címkép) t+XXVI+6+781+11 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, előzéklapon műncheni városi ajándékozási bejegyzéssel
19284.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29
9
19285.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29
Helfert, Jos. Alex. Fhr. v.: Der ungarische Winter-Feldzug und die octroyirte Verfassung. December 1848 bis März 1849. Erster Theil. Prag, 1876. Tempsky. XV + 442 p. + 148 p. (Anhang). Korabeli, aranyozott gerincű félbőr kötésben, kissé kopott gerinccel, borító sarkai kissé kopottak, máskülönben jó állapotban.
19286.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57
Rumi Károly György: Monumenta Hungarica sermone nativo scripta, az-az a' magyaroknak magyar nyelven irt emlékezetes irásaik. Öszveszedte 's kiadta - - . I-III. köt. [Teljes]. Pesten, 1815-1817, Trattner-ny., XXII+440+(2) p.; XII+(2)+353+(9) p.; VIII+293+(1) p. Átkötött, egységes kartonált papírkötésben, helyenként sérült, javított lapokkal, a III. kötet utolsó két lapja összeragadt. Ritka!
19287.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71
Márki Sándor (szerk.): Mátyás király emlékkönyv. Bp., 1902, Athenaeum. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon kötés, modern karton tokban, előzéklap kijár, gerinc szakadt, térképek hiányoznak, kissé kopottas állapotban.
19288.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71
19289.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft