A podmanini Podmaniczky-család oklevéltára. I-IV. köt. (Két különböző, régi és modern kiadásban). Közzétette, családtörténeti bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Lukinich Imre. I. köt.: 1351-1510. II. köt.: 1510-1537. Bp., 2011, Históriaantik Könyvkiadó. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. + III. köt.: 1538-1548. IV. köt.: 1549-1555. (Podmaniczky János és Ráfael kora). Bp., 1941-1942, Magyar Tudományos Akadémia. Félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhány lap kissé foltos, sérült.
Tábori Kornél: Titkosrendőrség és kamarilla. Akták adatok a bécsi titkos udvari és rendőrségi levéltárból. Bevezetőjét írta Marczali Henrik. 36 reprodukcióval. Bp., 1921 Athenaeum. Félvászon kötésben
Középkori egyetemes történeti szöveggyűjtemény. Szerk.: Sz. Jónás Ilona. Európa és a Közel-Kelet IV-XV. század. Bp., 1999., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
Adeliges Jahrbuch 1944/52. / Nemesi évkönyv Szerk.: Dr. Barcsay-Amant Zoltán. Luzern, 1965, magánkiadás. CCX. p, Egészoldalas címerillusztrációkkal és reklámokkal Emigráns kiadás. Német nyelven. Egészvászon-kötésben a címlapon a Szent Korona aranyozott, vaknyomott ábrázolással.
IV. Károly császár önéletrajza. Karoli IV Imperatoris Romanorum Vita ab eo ipso conscripta. Ford., a jegyzeteket és az utószót írta: Nagy Balázs. [Bp.,2010.], ELTE Eötvös Kiadó. Latin és magyar nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
A haza szolgálata, az egyházak, az alkotmányosság és a szabadság a két gróf Andrássy Gyula pályafutásában. Szerk.: Holló József, Hermann Róbert, Szeiler Erika, Jeszenszky Géza. Bp., 2022, Ifj. Gróf Andrássy Gyula Alapítvány. Kiadói papírkötés,
Majláth Béla: Maylád István. 1502-1550. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1889, Méhner Vilmos. 120 p + 4 t. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, facsimile aláírásokkal, melléklettel. Korabeli átkötött félbőr-kötés, festett lapélekkel, hiányos, kissé sérült gerinccel, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy kijáró lappal.
Armand Dayot: Histoire contemporaine par l'image d'aprés les documents du temps 1789 - 1872. Paris, 1872., Ernest Flammarion, 4+368 p. Francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Átkötött haránt alakú félvászon-kötés, kopott borítóval, a borító egyik sarkán hiánnyal, kissé foltos lapokkal.
Armand Dayot: Napoléon. Raconté par l'Image. D'aprés les sculpteurs, les graveurs et les peintres. Paris, 1895, Libraire Hachette. Francia nyelven. Rendkívül gazdag egész és szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli aranyozott gerincű álbordás, félbőr-kötésben, aranyozott felső lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
Ambrózy György: Steppe-lovas népek és a Kárpátmedence. Bp., 1947, Magyar Földrajzi Intézet Rt., 81+(3) p. Szövegközi és egészoldalas képekkel, térképekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel és fűzéssel, ex libris-szel.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.