Szőnyei Tamás: Titkos írás 1-2. Állambiztonsági szolgálat és irodalmi élet 1956-1990. Bp., 2012, Noran. Kiadói kartonált papírkötés, 2. kötet alja foltos és hullámos.
A magyar társadalombiztosítás ötven éve. 1892-1942. Bp., [1943], Országos Társadalombiztosítási Intézet (Pallas-ny.), 1 (duplaoldalas térkép) t.+ 171+(1) p.+ 74 (fekete-fehér képek) t.+ 37 melléklet. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, a gerincen kisebb sérüléssel, belül nagyrészt jó állapotban.
A sorsjáték Magyarországon. Feldolgozta és kiadja a ,,Hermes" Magyar Általános Váltóüzlet Részvénytársaság alapításának 50. évfordulója alkalmából. [Bp., 1943.], 503 p. + 19 t. + 6 táblázat, kihajt. Gazdag képanyaggal. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, egy tábla hiánnyal.
Munkás, paraszt, értelmiség munkaverseny lázában ég! Agitatív antológiaköltészet Magyarországon, 1945-1956. Vál. és szerk.: L. Simon László. A bevezető tanulmányt írta: Buda Attila. Bp., 2002., Korona. Kiadói papírkötés. A szerkesztő, L. Simon László (1972-) József Attila-díjas író, költő, szerkesztő, politikus, a Magyar Nemzeti Múzeum későbbi igazgatója által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mé...
Varga J. János: Válaszúton. Thököly Imre és Magyarország 1682-1684-ben. História Könyvtár Monográfiák 23. Bp. 2007, História-MTA Történettudományi Intézete. Kiadói kartonált papírkötés.
Bertram Gatti: Allgemeine und Kriegs-Geschichte. 3. Theil. Neue Zeit I. (Österreichische Militär-Bibliothek 12. Band). Bécs, 1866, L.W. Seidel und Sohn. Német nyelven. 654 p. + 4 t. (litográfiák). A litografált táblák közül egyik Szigetvár 1566. évi ostromának térképével. Félvászon kötésben, sérült és hiányzó gerinccel, kissé kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, címlapon néhány ceruzás és toll...
Forradalom előtt. Buda-pesti tollrajzok és életképek Petőfi korából. Szerk.: Waldapfel József. (Bp., 1948), Franklin-Társulat. 212 p. + 19 (fekete-fehér képek) t. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón némi kopással, néhány kis folttal, egyébként jó állapotban.