Könyvek: Történelem

Tételek száma: 205

Asserman Ferenc: Görgei. Visszhangok a cáfolatokra. Pest, 1868. Osterlamm Károly. [Bécs, Fromme Károly] VIII + 157 p. A szerző honvédezredes, később tábornok, hadtörténész volt, aki kiállt Görgei mellett egy, több írásművet eredményező vitában. Kiadói, restaurált papírkötésben. Foltos címlappal
19290.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43
GHYCZY Elemér: Egy magyar ősi tábla. 1. köt. 29 nemzedék 21 523 őssel. [Unicus.] (Komárom), [1942], szerzői (Puzsér testv. ny.) 254 p. Kiadói papírkötésben, sérült gerinccel, sérült és foltos borítóval, első néhány lap sarkaiban apró sérülésekkel.
19291.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,27
40,00
Zilahy Károly: Magyar koszorusok albuma. Irói élet- és jellemrajzok. Bp., 1863, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 12+120 p.+14 (acélmetszetek) t. Első kiadás. Az acélmetszeteken: Petőfi Sándor, Kazinczy Ferenc, Kisfaludy Sándor, Berzsenyi Dániel, Kisfaludy Károly, Kölcsey Ferenc, Bajza József, Vörösmarty Mihály, Czuczor Gergely, Jósika Miklós, Eötvös József, Tompa Mihály, Jókai Mór, Arany János. Kiadói aranyozott, dombornyomású egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, kissé foltos borítóval, kissé foxing foltos lapokkal.
19292.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
Szilágyi János: A dáciai erődrendszer helyőrségei és katonai téglabélyegei. Dissertationes Pannonicae Ser. II. No. 21. Bp., 1946, Pázmány Péter Tudományegyetem Érem- és Régiségtani Intézete, 91 p.+XX t. Kiadói papírkötés, hiányos, javított borítóval, de belül jó állapotban. Felvágatlan példány!
19293.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
28,50
31,43
Szántai Lajos: Nagy Lajos király őskeresése a Képes Krónika alapján - avagy, az örökkévalóság képei, és a világlélek színeváltozásai a magyar történelemben I. H.n., 2003, Sárosi. Egészoldalas, színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés.
19294.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
Szász Károly: Gróf Széchenyi István és az Akadémia megalapítása. A Széchenyi-szobor leleplezési ünnepére. Bp., 1880, MTA (Franklin-ny.), 1 t. (Széchenyi István portréja, Amerling F. után metsz. Doby Jenő) + 259 p. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, túlnyomórészt jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
19295.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Országgyűlési emlékkönyv 1866. VII. füzet. Falk Miksa, Horváth Boldizsár, Jókai Mór, Kriza János, Pálffy Albert, Pákh Albert, Salamon Ferenc, Tóth Lőrincz, Urházy György s. t. közreműködésével. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv, 387-448 p.+ 8 t. A táblákon ismert személyekkel, a kor neves közéleti személyiségeivel. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos, sérült borítóval, kissé foltos lapokkal, a táblák kijárnak, közte 2 sérülttel.
19296.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Országgyűlési emlékkönyv 1866. VI. füzet. Falk Miksa, Horváth Boldizsár, Jókai Mór, Kriza János, Pálffy Albert, Pákh Albert, Salamon Ferenc, Tóth Lőrincz, Urházy György s. t. közreműködésével. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv, 321-384 p. + 8 t. A táblákon ismert személyekkel, a kor neves közéleti személyiségeivel. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, foltos borítóval és lapokkal, az utolsó lapokon gyűrődésnyommal, kijáró táblákkal, közte sérült.
19297.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Országgyűlési emlékkönyv 1866. V. füzet. Falk Miksa, Horváth Boldizsár, Jókai Mór, Kriza János, Pálffy Albert, Pákh Albert, Salamon Ferenc, Tóth Lőrincz, Urházy György s. t. közreműködésével. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv, 257-320 p. + 8 t. A táblákon ismert személyekkel, a kor neves közéleti személyiségeivel, közte Jókai Mórral. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, szétvált kötéssel, foltos, kijáró táblákkal, közte sérült.
19298.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Országgyűlési emlékkönyv 1867. IX. füzet. Falk Miksa, Horváth Boldizsár, Jókai Mór, Kriza János, Pálffy Albert, Salamon Ferenc, Tóth Lőrincz, Urházy György s. t. közreműködésével. Pest, 1867, Heckenast Gusztáv, 521-584 p. + 9 t. A táblákon ismert személyekkel, a kor neves közéleti személyiségeivel. Kiadói papírkötés, szakadozott borítószélekkel, a hátsó borító sérült, hiányos, foltos, a táblák egy része kijár (5 db), szöveget nem érintő lapszéli sérülésekkel, hiányokkal, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
19299.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Headley, P(hineas) C(amp): The Life of Louis Kossuth Governor of Hungary. Including notices of the men and scenes of the hungarian revolution; to which is added an appendix containing his principal speeches, &c. With an introduction, by Horace Greely. Auburn, 1852. Derby & Miller. 1 t. (Kossuth Lajos acélmetszetű portréja), XVI, 17-461 l. Első kiadás! Előzéklapon korabeli, nehezen olvasható névbejegyzéssel vagy dedikációval: "(...)msky, Shawangunk (...) 1852", a könyv első tulajdonosa feltehetően az USA New York államában, Shawangunk városában élhetett. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötésben, címkép foltos, címlap kissé foltos, helyenként kissé foltos lapokkal, máskülönben jó állapotban. / in full linen binding, with the steele engraving portrait of Kossuth and unreadable hand written name on the very first unnumbered page: (...)msky, Shawangunk (...) 1852. Probabaly the first owner of the book was a person from New York state.
19300.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
Sípos Ferenc: A Vállaji Sípos család története I-III. köt.; Hozzákötve: A Vállaji Sípos család egyéniségei I-II. Családtörténeti füzetek 1-5. Debrecen, 1992-1996, Szerzői,(Mozi-Print Kft), 174 p Egészvászon-kötés, a 130. oldalon autográf kiegészítéssel, jó állapotban. Megjelent 100 példányban.
19301.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft