Könyvek: Történelem

Tételek száma: 205

Kincsestár sorozat 12 kötete. Közte: Gogolák Lajos: Csehszlovákia, Czettler Jenő: Agrárpolitika, Révész Imre: A reformáció, Szabó Vendel: A pápaság, Bartucz Lajos: Mikép fedezte fel az ember önmagát.? Kis Anthropológia., Lukács Károly: Balaton, Nyírő Gyula: Psychoanalysis, Glatz Károly: Velence multja és művészete, Sík Sándor: A cserkészet, Mendöl Tibor: Táj és ember. Az emberföldrajz áttekintése, Lassovszky Károly: Világrendszerek. Bp.,1929-1935,Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötések, az egyik elvált a borítótól, de a többi alapvetően jó állapotban.
19302.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
Haidinger, Wilhelm: Erzherzog Stephan. Briefe an - - . Mit einer Einleitung und einem Porträt des Erzherzogen. Wien, 1897, S. Kende, 1 t.+ VII+(1)+193 p. Első kiadás. Német nyelven. Aranyozott egészvászon-kötésben, kissé koszos borítóval, a képtábla foltos, az előtte lévő hártyapapír szakadt, a képtábla és a címlap nagyrészt elvált a fűzéstől.
19303.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Andrássy Gyula: Az 1867-iki kiegyezésről. Bp., 1896. Franklin, 8+446+2 p. Első kiadás. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval.
19304.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Gecsényi Lajos, Izsák Lajos (szerk.): Magyar történettudomány az ezredfordulón. Glatz Ferenc 70. születésnapjára. Glatz Ferenc (1941-) Széchenyi-díjas történész, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke (1996-2002), 1989 és 1990 között művelődési miniszter által DEDIKÁLT! Bp., 2011, ELTE Eötvös Kiadó - MTA Társadalomkutató Központ. 936 p. Kiadói kartonált papírkötés.
19305.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Aradi vértanúk albuma. Szerk. Varga Ottó. Bp.,1890, Arad Sz. Kir. Város-Kölcsey-Egyesület, (Franklin-ny.). Második, bővített kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel. Többek között Marczali Henrik, Márki Sándor, Irányi Dániel, Concha Győző írásaival, Zichy Mihály, Stetka Gyula és Mannheimer G. illusztrációival. Kiadói aranyozott, festett, szürke egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, laza előzéklapon ajándékozási bejegyzéssel.
19306.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
19307.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Szent István lovagjai. A legrangosabb magyar kitüntetés 250 éve. Kiállítási katalógus. Szerk.: Gödölle Mátyás - Pallos Lajos. Bp., 2014, Magyar Nemzeti Múzeum. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
19308.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
MacLean, French L. : The Field men - The SS Officers who led the Einsatzkommandos - the Nazi Mobile Killing Units Atglen, 1999 Schiffer, Kiadói vászon kötésben, papír védőborítóval
19309.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Csudáknak éve 1848-1849. Zrínyi Kiadó, 2018. Facimilékkel. bontatlan, olvasatlan példány
19310.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,13
20,00
19311.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Schmidt-Pauli, Edgar von: Nikolaus von Horthy. Admiral, Volksheld und Reichsverweser. Berlin-Bp., 1936, Süd-Ost-Verlag. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés. Benne Horthy Miklóssal kapcsolatos fotók, kivágások, stb., beragasztva ill. a lapok közé beszúrva.
19312.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Herczeg Ferenc és mások: Nagybányai Horthy Miklós Bp., 1939 Singer és Wolfner. Kiadói kissé kopott vászonkötésben. 267p. + LXXIX T (képek a kormányzó életéről). Kiadói, vászonkötésben, kissé koszos.
19313.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft