Könyvek: Történelem

Tételek száma: 205

Vértanúk könyve. A magyar forradalom és szabadságharc mártírjai. 1848-1854. Szerk.: Hermann Róbert. Bp., 2007., Rubicon - Könyvek. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19314.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Hérodotosz: A görög-perzsa háború. Fordította: Muraközi Gyula. Az utószót írta: Hegyi Dolores. A jegyzeteket Győry Hedvig és Hegyi Dolores írta. Sapientia Humana. Bp.,2000, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19315.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71
19316.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
19317.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Salamon Ferencz: Két magyar diplomata a tizenhetedik századból Pest, 1867. Ráth M. (2)+XLV+(2)+288p. Kiadói papírborítóban. Borító kissé foltos
19318.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Fettich Nándor ostromnaplója. 1945. január 16. - február 19. Sajtó alá rendezte, a jegyzeteket készítette: Bándi Gáborné. A szöveget az eredetivel összevetette, a jegyzeteket kiegészítette: Szende László. Documentationes et Communicationes. Bp., 2000, Magyar Nemzeti Múzeum. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, néhány helyen tollas aláhúzásokkal.
19319.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Siculus (Besenyő Sándor): A moldvai magyarok őstelepülése, története és a mai helyzete. Pécs-Budapest, 1942, Pesti Lloyd Társulat, sérült kiadói papírkötés, sérült gerinccel.
19320.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Alekszej Vlagyimirovics Fomin - Kovács László: A Máramaros megyei ("Huszti") 10. századi dirkhemkincs. Az egyik szerző, Alekszej Vlagyimirovics Fomin által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1987., Magyar Numizmatikai Társulat, 76 p.+ 2 t. + XXI t. Kiadói papírkötés,
19321.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Bóna István: A XIX. század nagy avar leletei. Bóna István (1930-2001) régész, egyetemi tanár,MTA tag által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. Különlenyomat a Szolnok Megyei Múzeumi Évkönyv 1982-83. évi kötetéből. Szolnok, Damjanich János Múzeum, 81-156 p.
19322.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Spira György: Az emlékíró Görgei első szárnypróbálgatása. Különnyomat. (In: Európa vonzásában. Emlékkönyv Kosáry Domokos 80. születésnapjára. Szerk.: Glatz Ferenc). Bp., 1993, MTA Történettudományi Intézete, 177-191 p. Kiadói tűzött papírkötés. A szerző, Spira György (1925-2007) történész által DEDIKÁLT példány.
19323.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Farkas László - Molnár Béla: Történelem gazdasági középiskolák számára. I. rész: Gazdaságtörténelem a legrégibb időktől a merkantilizmus virágkoráig. Bp., 1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 141+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a szövegben ceruzás aláhúzásokkal.
19324.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Szabó Miklós: Művelődés és gazdálkodás az újkori Erdélyben. Marosvásárherly, 2003, Mentor. Kiadói papírkötés.
19325.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft