Kövér György: Losonczy Géza 1917-1957. A szerző, Kövér György (1949-) történész, egyetemi tanár, az MTA rendes tagja által DEDIKÁLT! Bp., 1998, 1956-os Intézet. Fekete-fehér képekkel, fényképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Gróf Andrássy Gyula: A világháború problémái. Bp., [1916], "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt., 332 p. Kiadói papírkötés, sérült, kissé kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel.
Komoróczy György: A kereskedelem és ipar Szent István korában. (DEDIKÁLT). Domanovszky Sándor előszavával. (Bp., 1938), Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (Athenaeum-ny.), 102 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Papírkötésben, sérült borítóval, pótolt gerinccel, belül túlnyomórészt jó állapotban. A szerző, Komoróczy György (1909-1981) történész, főlevéltáros által DEDIKÁLT példány.
2 db DEDIKÁLT Spira György különnyomat: A magyar negyvennyolc jobb megértését keresve. Különlenyomat a Kritika 1967. évi 2. számából. (Bp., 1967, Zrínyi-ny.), 13+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés. + Széchenyi alakja és a történettudomány. In: MTA IX. Osztályának Közleményei 1. (1966-67). 193-200 p. Tűzött papírkötés. Mindkettő a szerző, Spira György (1925-2007) történész által DEDIKÁLT.
Grandpierre Attila: Attila és a hunok. A szkíta-hun-magyar folytonosság. Grandpierre K. Endre munkáinak és jegyzeteinek alapján írta: - - . Bp., 2006, Napkút. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által aláírt példány!
Krusché Emil: Gróf Teleki József élete és művei. 1738-1796. Bp., 1928, (Merkur-ny.), 74+(6) p. Kiadói papírkötés, jó állapotban, a címlapon apró sérüléssel.
Charlotte M. Yonge: Elbeszélések a római világból. Hampelné Pulszky Polyxena fordítása. Bp, 1895, Lampel Róbert (Wodianer F. és fiai). Szövegközti fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy sérült lappal, névbélyegzésekkel, és névbejegyzéssel, egy lap sérült (225/226 p.)
Négy parlamenti beszéd. 1. Gömbös Gyula: A munkásság és a nemzeti alap. 2. Peyer Károly: Válasz a miniszterelnöknek. 3. Weltner Jakab: Kapitalista világrend. 4. Kabók Lajos: Munkáskérdések. Függelék. Bp., 1934, ny.n., 46 p. Papírkötésben, sérült, hiányos borítóval, az elülső borító pótolt, szétvált fűzéssel, a lapok kijárnak.