Dr. Louis Nékám: The Cultural Aspirations of Hungary : From 896 to 1935. Bp., 1935, Central Committee of the Budapest Thermal Baths and Health Resorts. 319 p Fekete-fehér és néhány színes képpel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben, borítón dombornyomott címerekkel.
Gehl, W : Die nationalsozialistische Revolution : Tatsachen u. Urkunden, Reden u. Schildergn ; 1. Aug. 1914 bis 1. Mai 1933"
Breslau, Ferdinand Hirt Kiadói papírkötésben
Sainte-Beuve,[Charles-Augustin]: Arczképek a franczia ujabbkori társadalomból. Ford., jegyzetekkel és bevezetéssel ellátta: Wohl Janka. Bp., 1888, MTA,(Révai-ny.),XIX+416+1 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, ceruzás aláhúzásokkal és bejelölésekkel.
[Krisztinkovich Endre] Barang: 1848-1849. A magyar szabadságharc története. A tanuló ifjuság számára írta: - - . Bp., [1902], Pallas Irodalmi Rt., 226 p. Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzővel.
Eckhart Ferenc: A bécsi udvar gazdasági politikája Magyarországon Mária Terézia korában. Bp., 1922, Budavári Tudományos Társaság, 380 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
Nevins, [Allan] és Commager, [Henry]: Amerika. Egy szabad nép története. Bp., 1946, Cserépfalvi, 392 p. Átkötött félvászon-kötésben, ajándékozási bejegyzéssel.
Queen Victoria compiled by Richard Tames. Jackdaw N. 131. London, Jackdaw, 1 t. + 1-4, 6-8. t. +4+1 t. Angol nyelven. Kiadói sérült papírmappában, egy tábla hiánnyal.
Vámbéry Ármin: A török faj ethnologiai és ethnographiai tekintetben. [Bp., 1885, MTA], 768 p. Borító nélküli példány, széteső állapotban, az első XVI p. hányzik.
Mezey Barna-Szente Zoltán: Európai alkotmány- és parlamentarizmustörténet. Bp., 2003, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott gerinccel és borítóval, néhány lapon ceruzás jelölésekkel.
Asztalos Miklós- Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bp., 1934, Dante, X+560 p.+23 t. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, 1 tábla hiánnyal.