Theodore S. Hamerow: Why we watched. Europe, America, and the holocaust. New York - London,2008,W. W. Norton & C. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Makó Imre - Katona Lajos: A második világháború és a fasizmus hódmezővásárhelyi áldozatai. + Kiegészítő kötet: Kései főhajtás. Emlékünnepségek Hódmezővásárhelyen 1991-1993. Hódmezővásárhely, 1991-1993, Emlékbizottság a II. világháború hódmezővásárhelyi áldozatainak emlékének megörökítésére. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítókkal, foltos lapszélekkel.
Kossuth gazdasági írásai. Szerk.: Bekker Zsuzsa. Munkatársak: Frenkel Gergely és Szarka Judit. Az egyik munkatárs, Szarka Judit által DEDIKÁLT! Bp., 2002, AULA. Kiadói kartonált papírkötés, hártyapapír védőborítóval, védőborítón apró szakadásokkal, máskülönben jó állapotban.
Magyar császári és királyi kamarások ősfái 1740-1918. I. kötet. A-G. Összeáll.: Vásárhelyi Miklós és Szluha Márton. Bp., 2005, Heraldika. Kiadói műbőr-kötés.
Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben I-IV. köt. + Nagy Imre és bűntársai ellenforradalmi összeesküvése. Bp., én., Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés
Asztalos Miklós: II. Rákóczi Ferenc és kora. Bp., 1934, Dante,(Hornyánszky Viktor-ny.), 492 p.+ 32 t. (képtáblák) + 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval,
Bartucz Lajos: Fajkérdés, fajkutatás. Bp., é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben, kissé fakó gerinccel papír védőborítóval mely kissé sérült
A hírszerzés és kémkedés története III. kötet. Vitéz József kir. herceg tábornagy bevezetős soraival. Szerk.: Pilch Jenő. Bp., é.n., Franklin. Javított, pótolt gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel, kissé foltos lapokkal.
Báró Wesselényi Miklós: Szózat. A magyar és szláv nemzetiség ügyében. Bp., 1992, Európa, 322 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, máskülönben jó állapotban.