Robert J. Flaherty: Samoa. Berlin,1932.,Reimer Hobbing. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
Elekes Dezső: Budapest szerepe Magyarország szellemi életében. Statisztikai közlemények. 85. kötet. Bp.,(1938), Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 241 p. Kiadói papírkötésben, kissé sérült gerinccel, borító elvált a könyvtesttől, néhány lapon ceruzás jelölésekkel.
Miskolczi Miklós: Az első évtized. Dunapentelétől - Dunaújvárosig. Dunaújváros, 1975, Dunaújvárosi Tanács. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb sérülésekkel.
Gáborján Alice: Magyar népviseletek. Magyar Népművészet. Bp., 1974, Corvina. 66 p. Kiadói kartonált papírkötés, meglazult gerinccel, a lapok szélein kis folttal. Fekete-fehér és színes fotókkal, ábrákkal illusztrált. Aláhúzásokkal.