Könyvek: Vallás

Tételek száma: 44

Illyés István: Sertum Sanctorum. A' dicsöült szentek Dicsiretinek jó illatú virágiból kötött koszorú. Az-az ünnep napokra készittetett prédikácziók. Mellyeket elő nyelvi prédikálása után rendbe-vett, hellyesleg bévített, és irásban ki-adott ~ ~, Sámándriai Püspök, Sz. jóbi Apátur, Esztergami Nagy Praepost, és Canonok. I-II. kötet (egybekötve, teljes) Nagy-Szombatban, 1708. az Academiai bötűkkel. [16] + 275 + [13] p., [8] + 287 + [17] p.   Hozzákötve: ILLYÉS ISTVÁN: Fasciculus Miscellaneus. Az-az, Némelly Ünnepi Solennitásokra, s' egyéb ollykor adatott külömb féle alkalmatosságokra, készittetett, és kötéskébe foglaltatott Egynéhány prédikácziók. Mellyeket elö nyelvi prédikálása után rendbevett, hellyesleg bévített és irásban ki-adott, csik-széki Szent Györgyi ~ ~. Nagy-Szombatban, 1725. Az Academiai bötűkkel. [8] + 159 [7] p. (a 93. oldaltól a lapok felső sarka foltos) Döghalál és a pestis elleni imák találhatóak benne.  Korabeli bordás félbőr kötésben, kissé foltos lapokkal a végén  RMK I. 1755.
20362.

Illyés István: Sertum Sanctorum. A' dicsöült szentek Dicsiretinek jó illatú virágiból kötött koszorú. Az-az ünnep napokra készittetett prédikácziók. Mellyeket elő nyelvi prédikálása után rendbe-vett, hellyesleg bévített, és irásban ki-adott ~ ~, Sámándriai Püspök, Sz. jóbi Apátur, Esztergami Nagy Praepost, és Canonok. I-II. kötet (egybekötve, teljes) Nagy-Szombatban, 1708. az Academiai bötűkkel. [...

Kikiáltási ár:
140 000 Ft
362,69
400,00

20363.

Szenczi Molnár Albert: Szent Dávid királynak és prófétának százötven 'soltári, a' frantzia nóták, 's versek szerént magyar versekre fordíttattak, 's rendeltettek - - által. Mostan pedig 'e kis formában az invócátiokkal, INNEPI és több penitentziális dicséretekkel együtt ki-adattattak. Kolos'váratt, 1773., A' Réff. Col. Betűivel, 2 szt. lev + 403+1 p. + 3 szt. lev +116 p. + 11 lev. Korabeli egészbő...

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,25
228,57

20364.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Faber, Matthias: Concionum opus tripartitum... Pars I. Ingolstadt, 1631. Gregorii Haenlin. 925 + (24) p. Korabeli gazdagon díszített, egészbőr kötésben, réz kapcsokkal (egyik hiányzik) összességében jó állapotban
20365.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

Sacrosancti Concilii Tridentini canones et decreta, cum citationibus ... ab Horatio Lucio ... collectis. - Bassani, 1733 J.Antonius Remondinus, 350p. + hozzákötve: Index Librorum Prohibitorum (Tilltott könyvek jegyzéke) Bassani 1733. 72 p. Korabeli félbőr kötésben néhány bejegyzéssel és pecsételt ex librissel
20366.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

20367.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

20368.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

P. Otto Bitschnau: Christliche Standesunterweisungen. Stuttgart, é.n., Verlag der Süddeutschen Verlagsbuchhandlung. 6. kiadás. Német nyelven. Kiadói festett, szecessziós egészvászon kötés, festett lapélekkel, sérült gerinccel, kopott borítóval, helyenként néhány kissé foltos lappal.
20369.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Szentek legendái. Ford. és összeáll.: Dr. Révay József. A borítót és a könyvdíszeket Jaschik Álmos tervezte. Bp., (1926), Franklin-Társulat, XV+456 p. + 16 t. (8 színes). Kiadói gazdagon festett, aranyozott egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
20370.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Breviarium Romanum.... Pars Vernalis. Budae, 1814. Typ. Regiae Universitatis Hungaricae 780p. + 340p. +32p. Korabeli egészbőr kötésben
20371.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Dr. Bakos Lajos Aranyos Zoltán A Szentírás magyarázata - Jubileumi kommentár 1-3. kötet Budapest, 1972. Magyarországi Református Egyház. Kiadói papírkötésben
20372.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29

Gerhard Kroll: Jézus nyomában. Ford.: Dr. Diós István. Bp., 1985, Szent István Társulat. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20373.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft