Illyés István: Sertum Sanctorum. A' dicsöült szentek Dicsiretinek jó illatú virágiból kötött koszorú. Az-az ünnep napokra készittetett prédikácziók.
Mellyeket elő nyelvi prédikálása után rendbe-vett, hellyesleg bévített, és irásban ki-adott ~ ~, Sámándriai Püspök, Sz. jóbi Apátur, Esztergami Nagy Praepost, és Canonok.
I-II. kötet (egybekötve, teljes)
Nagy-Szombatban, 1708. az Academiai bötűkkel. [16] + 275 + [13] p., [8] + 287 + [17] p.
Hozzákötve:
ILLYÉS ISTVÁN: Fasciculus Miscellaneus. Az-az, Némelly Ünnepi Solennitásokra, s' egyéb ollykor adatott külömb féle alkalmatosságokra, készittetett, és kötéskébe foglaltatott Egynéhány prédikácziók.
Mellyeket elö nyelvi prédikálása után rendbevett, hellyesleg bévített és irásban ki-adott, csik-széki Szent Györgyi ~ ~.
Nagy-Szombatban, 1725. Az Academiai bötűkkel. [8] + 159 [7] p. (a 93. oldaltól a lapok felső sarka foltos) Döghalál és a pestis elleni imák találhatóak benne.
Korabeli bordás félbőr kötésben, kissé foltos lapokkal a végén
RMK I. 1755.
Szenczi Molnár Albert: Szent Dávid királynak és prófétának százötven 'soltári, a' frantzia nóták, 's versek szerént magyar versekre fordíttattak, 's rendeltettek - - által. Mostan pedig 'e kis formában az invócátiokkal, INNEPI és több penitentziális dicséretekkel együtt ki-adattattak. Kolos'váratt, 1773., A' Réff. Col. Betűivel, 2 szt. lev + 403+1 p. + 3 szt. lev +116 p. + 11 lev. Korabeli egészbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel és felül kis hiánnyal, az elülső szennylap hiányzik, a hátsó szennylap sérült, hiányos, a címlap foltos, a 2. lap hiányos, foltos lapokkal, az elülső előzéklapon, valamint utolsó lapon és a hátsó szennylapon bejegyzésekkel, a lapok felső élein bejegyzéssel, egészen apró szúette lyukakkal,11,5x7 cm. Ritka kolozsvári kiadás.
Große, Constantin: Die alten Tröster. Ein Wegweiser in die Erbauungslitteratur der evang.-luth. Kirche des 19. bis 18. Jahrhunderts. Hermannsburg, 1900, Missionshandlung, VI+(2)+700 p.+ 1 (kihajtható) t. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen sérüléssel.
Faber, Matthias: Concionum opus tripartitum... Pars I. Ingolstadt, 1631. Gregorii Haenlin. 925 + (24) p. Korabeli gazdagon díszített, egészbőr kötésben, réz kapcsokkal (egyik hiányzik) összességében jó állapotban
Sacrosancti Concilii Tridentini canones et decreta, cum citationibus ... ab Horatio Lucio ... collectis. - Bassani, 1733 J.Antonius Remondinus, 350p. + hozzákötve: Index Librorum Prohibitorum (Tilltott könyvek jegyzéke) Bassani 1733. 72 p. Korabeli félbőr kötésben néhány bejegyzéssel és pecsételt ex librissel
Nagy Dezső: Krisztus és a munkás. Beszédek és ujságcikkek. Christ and the laborer. Sermons and commentaries on social question. DEDIKÁLT! Detroit, 1933, Rapid Printing Co., 1 t. +191 p.+3 t. Magyar nyelven. De angol nyelvű appendix-szel, benne: "Justice for Hungary", kétoldalas irredenta ismertetővel. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, restaurált, foltos borítóval.
Horváth János: Az ékesszóllás a' koporsóknál. Weszprém, 1816., Számmer Klára', XVI+357+2 p. Korabeli kartonált papírkötés, sérült gerinccel, kopott borítóval, a címlapon bejegyzéssel és régi bélyegzéssel, néhány lap kissé foltos, 320-353. oldalak között a lapok színe más, feltehetőleg más színű papírokat használt a nyomda.
P. Otto Bitschnau: Christliche Standesunterweisungen. Stuttgart, é.n., Verlag der Süddeutschen Verlagsbuchhandlung. 6. kiadás. Német nyelven. Kiadói festett, szecessziós egészvászon kötés, festett lapélekkel, sérült gerinccel, kopott borítóval, helyenként néhány kissé foltos lappal.
Szentek legendái. Ford. és összeáll.: Dr. Révay József. A borítót és a könyvdíszeket Jaschik Álmos tervezte. Bp., (1926), Franklin-Társulat, XV+456 p. + 16 t. (8 színes).
Kiadói gazdagon festett, aranyozott egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Dr. Bakos Lajos Aranyos Zoltán
A Szentírás magyarázata - Jubileumi kommentár 1-3. kötet
Budapest, 1972. Magyarországi Református Egyház. Kiadói papírkötésben
Gerhard Kroll: Jézus nyomában. Ford.: Dr. Diós István. Bp., 1985, Szent István Társulat. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.