40 000 Ft
Pesti emlék. Andenken an Pest. (Idegenek vezetője Buda-Pesten. Fremdenführer durch Pest-Ofen.) Bp., 1871, Kornhoffer Ede. Druck von Gebrüder Légrády, 192 p. Lapszámozáson belül 10 csínos fametszetű városképpel. (Egy kihajtható térkép hiányzik.) Magyar-német bilingvis. Nagyon ritka munka. Ismerteti a főváros történetét, majd a város nevezetességeit: mulatókat, színházakat, fürdőket, könyvárusokat, gyárakat. Külön várostörténeti érdekesség a minden második oldalon lévő - gyakran egészoldalas fametszetekkel illusztrált - reklám. Kiadói, aranyozott, vászonkötésben, márványmintás lapszélekkel