Thirring Gusztáv: Budapest környéke. Gyakorlati kalauz kirándulók, turisták és a természet kedvelői részére. Bp., 1900, Magyar Turista Egyesület Budapesti Osztálya, 1 t.+389+7 p.+3 t. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel.