Rexa Dezső: 101 kép a régi Pest-Budáról. Bp., 1959, Magyar Helikon. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón és a gerincen kisebb sérülésekkel. Megjelent 4600 példányban.
Frohner Román, Dr.: A Budapest környéki alacsonyabb hőfokú hévvizek radioaktivitásáról. Budapest, 1912. Hornyánszky Viktor. 32 p. + 1 nagyméretű, kihajtható színes melléklet. Dedikált példány. Kiadói egészvászon-kötésben. DEDIKÁLT példány!
Derzsi András - Dr. Várszegi Gyula: A metró és a budapesti közlekedés. Bp., é.n., Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat, 142 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírborítóban, kissé kopott borítóval. + 1970 Metró bélyeg FDC-n, 4 db. + 1946 50 éves a földalatti vasút levelezőlap emlékbélyegzéssel.
1936 A Budapesti Mérnöki Kamara tisztikara a közgyűlésen, Sass Béla fotóriporter pecséttel jelzett fotója, hátoldalon részletesen felsorolva a résztvevők, szép állapotban, 11,5×17 cm
cca 1985 Halle - Budapest - Halle. Bericht einer Reise 11 p. + 12 t (fekete-fehér fotók). Német nyelvű utinapló, egy NDK-ból Magyarországra érkező nyomdász csoport benyomásai Budapestről és az országról: Látogatás a Szikra-nyomdában, az Esti Hírlap nyomdájában, szentendrei és balatoni kirándulás stb. 12 fotóval az utazásról, több Budapestről, egy a Balatonról, néhány beazonosítandó helyszínről. Fo...