Preisich Gábor: Budapest városépítésének története Buda visszavételétől a II. világháború végéig. Bp., 2004, TERC, 379 p. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Fehérvári Mária, működött a XX. közepén. Szemlőhegy (Budapest), 1938. Olaj, vászon. Jelzett. Hátoldalán autográf felirattal. Dekoratív fakeretben. 60x80 cm
1956 Budapest, eredeti fotó az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeiről. Francia sajtófotó / orginal photo from the 1956 revolution. French press photo 18x12 cm
Pest és Buda látképe. Címe a középső kép alatt ?PESTH? A. Fesca acélmetszete. Jelzet jobbra a kép alatt: ?Stich u. Druk d. Kunst Anst. d. Oest. Lloyd in Triest.? Megjelent: 1850 körül. A mozaikképes lap keretdíszében német nyelvű feliratokkal. Középen Pest és Buda látképe a Gellért hegyről, alul és felül 3-3 részletképpel: Városháza, Lánchíd, Nemzeti Színház, Császárfürdő, Kaszinó és Nemzeti Múz...
Buda, a királyi palota Nyugatról felvett korai fametszetű színezetlen látképe. A kép felett :Die Statt Buda/oder Ofen. Megjelent: Sebastian MÜNSTER : Cosmographie universelle ? című művében Bázel-ben 1560 körül Rózsa 2/38. 180x90 mm Lapméret : 20 cm x 30 cm
1866 Buda (Déli pályaudvar) csapatok indulnak a frontra. színezett fametszetű illusztráció Budai pályaudvar (mai Déli pályaudvar) látképe . Érdekes vasúttörténeti ábrázolás Megjelent : L'illustration Journal Universel című francia képes újságban 1866-ban Párizsban mérete : 24x 18 cm cm
1859 Adolphe Rouargue (1810?-1870) - Eduard Willmann (1820-1877): 'Pesth et Bude.' Pest és Buda látképe, In: Voyage pittoresque en Allemagne partie meridionale (Paris, 1859), acélmetszet, papír, jelzett a nyomaton, paszpartuban, 11x17,5, lap: 17x26 cm, 26x35 cm