Buda nyugatról felvett látképe. A képen középen OFEN felirat. A kép hátterében nem létező hegyek teszik sejtelmessé a képet. Előterében a híres budai kertek előtt korabeli viseletbe öltözött alakok. Megjelent: Petrus Bertius : Commentariorum Rerum Germanicarum Libri Tre ... című művében Amszterdamban 1616-ban. A papír szélén egészen kis szakadással és egészen kis foltokkal. A kép mérete: 22 x 17 ...
Buda és Pest színezett rézmetszetű látképe a török korból. Középen szószalagon BVDA. A Dunán hadihajók mögötte a hajóhíd. A város hátterében a Gellért-hegy rajta a középkori erőd. A város körül a korabeli városfal. Megjelent: Peeters, Jacob - Bouttats, Caspar: Briefve Description, et Demonstration des places et villes continue'es en ce livre: Exactement delinées comme elles font a present. című mű...
Óbuda , Buda és Pest ritka rézmetszetű látképe, a képen felirat: Alt Ofen . Megjelent: Martin ZEILLER, Neue Beschreibung des Königreichs Ungarn, .. című művében 1664-ben Lipcsében Martin Zeiller protestáns polihisztor, Ulmban működött, mint a német iskolák felügyelője és cenzor. A század egyik legnépszerűbb szerzője, legfőképp útleírások, földrajzi-politikai ország ismertetők fűződnek nevéhez, Mer...
Buda és Pest színezett rézmetszetű látképe a török korból. Középen szószalagon Pesth. A Dunán tutaj és vitorlás hajó, távolabb a hajóhíd. A metszeten törökök korabeli viseletben. A város hátterében a Gellért-hegy rajta a középkori erőd. A város körül a korabeli városfal. Megjelent: Peeters, Jacob - Bouttats, Caspar: Briefve Description, et Demonstration des places et villes continue'es en ce livre...
cca 1960 Budapest, Dunapart, városrészletek, egy felvétel az áradó Dunáról háttérben a Lánchíddal, össz. 11 db hátoldalán feliratozott, jelzés nélküli fotó, 9x14 cm
Buda és Pest rézmetszetű színezett látképe. A képen felül középen szószalagon: BUDE Megjelent: Manesson Mallet, Allain: Les travaux de Mars, ou l?art de la guerre. ( A háború művészete) című művében La Haye-ban, 1696-ban. A rendkívül szépen illusztrált mű 137 egészoldalas rézmetszetű képpel illusztrált. Köztük Buda, Szolnok, Érsekújvár, Esztergom, Komárom és Győr látképével. (Pierre Aveline munkái...