Budapest 150

Tételek száma: 163

1871 A Budai Kölcsönös Temetkezési Egylet alapszabályai. Statuten des Ofener Wechselseitigen Leichen-Vereines. Ofen, 1871, Martin Bagó, 17 p. Kiadói papírkötés, néhány javítással és bejegyzéssel a szövegben. + Az Óbudai Róm. Kath Egyházközség tíz éves fennállása emlékére, rajta: Óbudai Szent Péter Pál főplébánia templom, emléklap, 20x16 cm
17497.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

cca 1800 Pest-Pilis-Solt vármegye, a Jászság és a Kunság rézmetszetű térképe. Comitatus Pest Pilis et Solth articulariter uniti: cum Jazygia Cumania Majore et Minore. Antonii Balla színezett rézmetszet, papír, jelzett a dúcon megjelent: Görög Demeter (1760-1833) "Magyar Atlasz azaz a' magyar-, horvát- és tótországi megyék és szabad kerületek földképei", 29x22 cm, hajtva, kis beszakadással a szélén
17498.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

Buda és Pest erődítésének és ostromának alaprajza, az 1686. évi ostrom idején.  Hadtörténeti térkép, ?Ofen Lat. Buda ist gelegen in einer Lust-u. fruchtreichen Gegend an der Donau ?? kezdetű szöveggel, cím és méretarány nélkül. Színezetlen rézmetszet.  Jelzet jobbra lent. A kép alatt: G. Bodenehr fec. et excudit, A(ugusta) V(indelicorum). A kép melletti hasábokban németül a török megszállás rövid történetével és betűmagyarázattal. A jobb felső sarokban sorszám: 131.  Megjelent, Bodenehr: Das druck den Römischen Adler von den Türcken befreyte Ungarn... című művében Augsburgban 1720 körül. Lapméret: 19,2×32 cm. Rózsa II.: ?., Fabó-Holló: 16.  Ritka Buda ábrázolás.
17499.

Buda és Pest erődítésének és ostromának alaprajza, az 1686. évi ostrom idején. Hadtörténeti térkép, ?Ofen Lat. Buda ist gelegen in einer Lust-u. fruchtreichen Gegend an der Donau ?? kezdetű szöveggel, cím és méretarány nélkül. Színezetlen rézmetszet. Jelzet jobbra lent. A kép alatt: G. Bodenehr fec. et excudit, A(ugusta) V(indelicorum). A kép melletti hasábokban németül a török megszállás rövid ...

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

Fővárosunk 1800-1873 között. Buda, Óbuda, Pest alakulása az egyesítés előtt. Budapest Székesfőváros Történeti Múzeuma kiállítása. Bp., 1948, Budapest Székesfőváros Közművelődési Ügyosztálya, 50 p. Kiadói tűzött papírkötés, ceruzás aláhúzásokkal, néhány bejegyzéssel.
17500.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

Emlékkönyv az Árpád-házi Szent Margit templom felszentelésének 75. évfordulójára 1933-2008. Szerk.: Csikota Ágnes, Formanek Tamásné, Kálmán Valéria. Bp., 2008, Budapest (XIII. ker.) Árpád-házi Szent Margit templom. 97 p. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
17501.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

Kovács Dénes (szerk.): A Kerepesi úti temető. Útmutató és tájékoztató húsz ábrával és az egész temető térképével. Bp., 1894, Gerenday A. és Fia. Kiadói papírkötés, sérült, javításokkal.
17502.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
28,50
31,43

17503.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

Öröklakás tájékoztató 1964. Bp.-Csepel, 1964, Országos Takarékpénztár Szervezési és Értékesítési Osztálya. 51 p. Fekete-fehér képekkel, alaprajzokkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, gerincen apró sérüléssel.
17504.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14

cca 1938 Budapest, Hotel Corvin, Csokonai utcai szálloda képes, kihajtható ismertetője, árakkal
17505.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1856 Ludwig Rohbock (1820-1883) - Franz Hablitschek (1824-1867): Az Óbudai Hajógyár, metszet, jó állapotban,15,5×21 cm
17506.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

cca 1935 Budapest, Kálvin tér, Friedrich és Fleischmann fehérnemű, vászonáru kereskedők papírzacskója, 16×22 cm
17507.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29

Olvashatatlan jelzéssel, XX. sz. első fele: Budapest, tabáni részlet. Olaj, vászon. Apró felületi sérüléssel. Dekoratív fakeretben. 55×69 cm.
17508.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft