Strassgschwandtner, Josef Anton (1826-1881) után, Johann Rauh metszése: Hentzi hősi halála Buda ostromakor, 1849. május 2. Litográfia, paípr, jelzett a litográfián. A. Paternas kiadása, Bécs. Lapszéli kisebb sérülésekkel. 39x59 cm
K. Pintér Tamás: Budapest Architectura 1900. Bp.,1990, Interart Studio. Második, módosított angol-német nyelvű kiadás. Fekete-fehér fotókkal, többek közt Lechner Ödön és Kós Károly által tervezett épületekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, angol és német nyelven. / Paperbinding, in English an German language.
Zórád Ernő: Pest-Budai mozaik. Két háború között. Kor-kép-regény. A borító és a kötet grafikáit Zorád Ernő készítette. Dabas, 2000, Dabas Jegyzet Kft. Kiadói kartonált papírkötés.
Baranski Emil László (1877-1941): Lánchíd, Budapest. Rézkarc, papír, jelzett. Hátoldalán Árverési Csarnok raglappal 1933-ból. Üvegezett, kissé sérült fakeretben. Lap széle kissé foltos. 22x29,5 cm
Schams [Ferenc], Franz: Vollständige Beschreibung der königlichen Freystadt Pest in Ungern. Mit einer Kupfertafel. Pest, 1821. Hartlebens Verlag (Gedruckt bey Anton Strauss in Wien). XVIII + 501 + [5] p. + 1 t.) Az eddig ismert példányokban lévő Pest látképet Blaschke metszette ez azonban eddig nem ismertetett kiadás egy másik nagyobb és látványosabb kihajtható Pest látképpel. Ritka látványos Bu...