Budapest 150

Tételek száma: 163

cca 1890 A ,,kispesti kaszinó" tagjainak névsora, rajta ceruzás aláírással, hajtva, 47x30 cm
17533.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29

Nagy Aszszony napi egyházi beszéd kiadva a' Pesti Vakok Intézetének javára. 16p. Kiadói papírborítóval
17534.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Thirring Lajos: Nagy-Budapest népessége. Bp. (1935.) Bp. Székesfőváros Háziny. 112 p. 1 sztl. lev. /Statisztikai Közlemények 78. k. 1 sz./ Fűzve, kiadói papírborítóban; jó állapotban
17535.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

ildner Ödön: Buda és Pest közigazgatásának története az 1849-1865. évi abszolutizmus és provizórium alatt I. Bp. (1937.) Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 92 l. Statisztikai közlemények. Kiadói papírborítóban.
17536.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Budapest. Schuler Dezső, dr.: Adatok a Tabán történetéhez és rendezéséhez. Bp., [1934], Székesfőv. háziny. 115 l+ 3 térkép (2 kihajtható) /Statisztikai közlemények. 75. kötet. 4. sz./ Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban
17537.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Dr. Wildner Ödön: Pest és Buda közigazgatásának története az 1848-1849-i szabadságharc alatt. Statisztikai Közlemények 86. köt. 3. sz. Bp., [1936], Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 144 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban
17538.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. Az előszót írta: Gerevich Tibor. Magyarország művészeti emlékei II. köt. Bp., 1938,Műemlékek Országos Bizottsága - Kir. M. Egyetemi Nyomda, 97+(8) p.+ CLX+(5) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félbőr-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
17539.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Pesti emlék. Andenken an Pest. (Idegenek vezetője Buda-Pesten. Fremdenführer durch Pest-Ofen.)  Bp., 1871, Kornhoffer Ede. Druck von Gebrüder Légrády, 192 p. Lapszámozáson belül 10 csínos fametszetű városképpel. (Egy kihajtható térkép hiányzik.) Magyar-német bilingvis. Nagyon ritka munka. Ismerteti a főváros történetét, majd a város nevezetességeit: mulatókat, színházakat, fürdőket, könyvárusokat, gyárakat.  Külön várostörténeti érdekesség a minden második oldalon lévő - gyakran egészoldalas fametszetekkel illusztrált - reklám. Kiadói, aranyozott, vászonkötésben, márványmintás lapszélekkel
17540.

Pesti emlék. Andenken an Pest. (Idegenek vezetője Buda-Pesten. Fremdenführer durch Pest-Ofen.) Bp., 1871, Kornhoffer Ede. Druck von Gebrüder Légrády, 192 p. Lapszámozáson belül 10 csínos fametszetű városképpel. (Egy kihajtható térkép hiányzik.) Magyar-német bilingvis. Nagyon ritka munka. Ismerteti a főváros történetét, majd a város nevezetességeit: mulatókat, színházakat, fürdőket, könyvárusokat,...

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

Gévay Antal: A? budai pasák. Rendbe szedte Gévay Antal, cs. kir. házi ?s udvari titkos levéltárnok, nemes Győr vármegyei táblabíró, ?s Magyar Tudós Társasági levelező tag.  Bécsben, 1841. Strauss Antal? özvegye? betűivel. 52 p. + 1 térkép (kihajtható, színes kőnyomat: A? Budai Pasaság 1650-ben Hadzsi Chalfa szerint), készítője : Rafelsberger) Egyetlen kiadás. Ritka könyv. Javított kiadói papírborítóval
17541.

Gévay Antal: A? budai pasák. Rendbe szedte Gévay Antal, cs. kir. házi ?s udvari titkos levéltárnok, nemes Győr vármegyei táblabíró, ?s Magyar Tudós Társasági levelező tag. Bécsben, 1841. Strauss Antal? özvegye? betűivel. 52 p. + 1 térkép (kihajtható, színes kőnyomat: A? Budai Pasaság 1650-ben Hadzsi Chalfa szerint), készítője : Rafelsberger) Egyetlen kiadás. Ritka könyv. Javított kiadói papírborí...

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

Göőz József: Budapest története. Az ezredéves ünnepség alkalmával. 4. kiad. Bp. 1896. Lampel. 212 p. Számos szövegközti és egész oldalas képpel illusztrálva. A budai várat ábrázoló, aranyozott kiadói egészvászon kötésben gyönyörű állapotban
17542.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

1938 Budapest, Hősök tere a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus idején, fotó, tetején enyhén hullámos, 17×23 cm
17543.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Buda nyugati nézetű látképe. Buda vulgo Ofen...  Megjelent: Braun, G. ? Hogenberg, F.: Civitates orbis terrarum. című művében Kölnben, 1572-ben, Béccsel közös lapon. 47,5x14,5 cm
17544.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,25
228,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft