ildner Ödön: Buda és Pest közigazgatásának története az 1849-1865. évi abszolutizmus és provizórium alatt I. Bp. (1937.) Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 92 l. Statisztikai közlemények. Kiadói papírborítóban.
Dr. Wildner Ödön: Pest és Buda közigazgatásának története az 1848-1849-i szabadságharc alatt. Statisztikai Közlemények 86. köt. 3. sz. Bp., [1936], Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 144 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban
Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. Az előszót írta: Gerevich Tibor. Magyarország művészeti emlékei II. köt. Bp., 1938,Műemlékek Országos Bizottsága - Kir. M. Egyetemi Nyomda, 97+(8) p.+ CLX+(5) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félbőr-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Pesti emlék. Andenken an Pest. (Idegenek vezetője Buda-Pesten. Fremdenführer durch Pest-Ofen.) Bp., 1871, Kornhoffer Ede. Druck von Gebrüder Légrády, 192 p. Lapszámozáson belül 10 csínos fametszetű városképpel. (Egy kihajtható térkép hiányzik.) Magyar-német bilingvis. Nagyon ritka munka. Ismerteti a főváros történetét, majd a város nevezetességeit: mulatókat, színházakat, fürdőket, könyvárusokat,...
Gévay Antal: A? budai pasák. Rendbe szedte Gévay Antal, cs. kir. házi ?s udvari titkos levéltárnok, nemes Győr vármegyei táblabíró, ?s Magyar Tudós Társasági levelező tag. Bécsben, 1841. Strauss Antal? özvegye? betűivel. 52 p. + 1 térkép (kihajtható, színes kőnyomat: A? Budai Pasaság 1650-ben Hadzsi Chalfa szerint), készítője : Rafelsberger) Egyetlen kiadás. Ritka könyv. Javított kiadói papírborí...
Göőz József: Budapest története. Az ezredéves ünnepség alkalmával. 4. kiad. Bp. 1896. Lampel. 212 p. Számos szövegközti és egész oldalas képpel illusztrálva. A budai várat ábrázoló, aranyozott kiadói egészvászon kötésben gyönyörű állapotban
Buda nyugati nézetű látképe. Buda vulgo Ofen... Megjelent: Braun, G. ? Hogenberg, F.: Civitates orbis terrarum. című művében Kölnben, 1572-ben, Béccsel közös lapon. 47,5x14,5 cm