3 db cserkész könyv: Sztrilich Pál: Vad vizeken. (Vizbőlmentés). A Nagy Főnök levelei (V. sorozat). Bp., 1939, Magyar Cserkészszövetség, 128 p. Kiadói papírkötés, sérült, szétváló állapotban. + Ernest Thompson Seton 2 könyve: Két kis vadóc. Erdőlakók. Két fiú kalandjai. + Rolf. Egy cserkész kalandjai a magános indiánnal és a Skokum kutyával. Ford.: Temesi Győző. Bp., [1931-1932], Franklin-Társulat...
Márton Ferenc (1884-1940): 1933 Gödöllői Jamboree - Lipovniczky Pál, hírszolgálat vezető aláírt portréja Ceruza, papír, jelzett, / Scout Jamboree 1933. Gödöllő, Head of the news agency Pal Lipovniczky. Pencil drawing 20x18 cm