Tétel

Katalógusszám:

15111.
457. Lezárult gyorsárverés
Fotó

Kikiáltási ár:

380 000 Ft
984,46 EUR, 1 085,71 USD

Leírás:

cca 1860 - 1900 Báró Hagen porosz főúri család fotóalbuma, 13 tábla táblán 103 fotóval, (táblánként 2x4 fotó, 1 hiánnyal. Benne számos főrenddel, főtisztekkel, és más érdekes személyek fotóival, több műteremből, köztük német, osztrák műtermek munkáival, de közte magyar és párizsi is. Sok 1865-1870-1880-ss évekből származó fotóval. A benne szereplő személyek a teljesség igénye nélkül: I. tábla 1. oldal: 1. Vilmos német császár, (Gallerie Univ., Paris) / 2. Ferenc József osztrák császár, magyar és cseh király ./3. Ferenc József császár és király (Angerer, Wien), 4. Erzsébet császárné és királyné. (Angerer, Wien.) I. tábla: 2. oldal: Lujza porosz királyné (Galerie historique, Paris), 2. Sarolta porosz királyi hercegnő (Victoria Elisabeth Augusta Charlotte) (Berlin, L. Haase & C.), 3. Nagy Frigyes, 4. Ferenc József és Sisi, és az osztrák császári család (vágott, Oscar Kramer, Wien), II. tábla 1. oldal: 1. Károly román király (I. Carol, született Karl von Hohenzollern-Sigmaringen herceg), 2. Clara Schuchmann német zeneszerző és zongorista, 3. Auguszta porosz királyné, későbbi német császárné, I. Vilmos felesége, 4. I. Vilmos német császár. II tábla, 2. oldal: 1. III. Frigyes porosz koronaherceg, felesége Victoria, és gyerekeik, közte II. Vilmos német császár, 2. VII. Edward későbbi brit uralkodó és felesége, Alexandra királyné, 3. Zsófia főhercegnő, Ferenc József édesanyja, 4. Frigyes Károly porosz királyi herceg. III. tábla 1. oldal: 3-4. és III. tábla 2. oldal. 3.: II. Vilmos későbbi német császár fiatalon. IV. tábla 1. oldal: 3. Albrecht porosz királyi herceg. IV. tábla. 2. oldal: 1. Miksa mexikói császár Ferenc József testvére, 2. Sarolta mexikói császárné, Miksa mexikói császár felesége. 4. Frigyes Károly porosz királyi herceg halálfejes huszársapkás fotója. V. tábla 1. oldal: 1. II. Miksa bajor király, 2. Mária Friederika bajor királyné, 3-4. II. Lajos bajor király. V. tábla 2. oldal: 1. Ágost szász-coburg és gothai herceg, 2. Habsburg-Lotharingiai József Károly főherceg és felesége Klotild főhercegnő. 3. Olga görög királyné, I. György görög király felesége, 4. IX. Keresztély dán király. VI. tábla 1. oldal: 1. Bismarck német kancellár, 2. ,,idősebb Moltke": Helmuth von Moltke, porosz királyi altábornagy. VI. tábla: 2. oldal: 1. Josip Jelacic, horvát gróf. Korabeli egészbőr-kötésben, fém veretekkel, kopott borítóval és gerincen, hiányzó kapoccsal és címerrel, a táblákon sérüléssel, 1-2 fotón sérüléssel, néhány fotón folttal, de maguk a fotók jó állapotban, 27,5x21x3,5 cm Izgalmas fotótörténeti ritkaság! Rendkívüli gyűjtői darab. / Baron Hagen's Prussian Noble Family Photo Album - Circa 1860-1900 A photo album spanning the late 19th century, showcasing the noble Baron Hagen's Prussian family and their connections to an array of prominent figures. The album encapsulates a period spanning roughly from 1860 to 1900, immortalizing moments from the late 19th century.comprising 103 photographs, presented across 13 pages (each page bearing 2x4 photographs), this album is a visual treasury. Among them are Wilhelm II, German Emperor; Franz Joseph I, Emperor of Austria and King of Hungary; Empress Elisabeth of Austria (Sisi); Louise of Prussia, Queen Consort of Prussia; Prince Carol of Romania; Clara Schuchmann, the accomplished German composer, and pianist; and numerous others. These photographs originate from various photographic studios, including German, Austrian, Hungarian, and Parisian establishments. Some of the photographs can be traced back to the 1865-1870-1880s. The album is encased in a period-appropriate full leather binding adorned with metal embellishments. It bears the marks of time, including wear and tear, a missing clasp, and a crest. The pages display some signs of damage, and a select few photographs exhibit minor imperfections. However, the photographs themselves have weathered the years remarkably well.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras