1929 Olvashatatlan jelzéssel (román művész): Román katonatisztek. Akvarell, papír, jelzett (balra lent). A lap hátoldalán a művész saját kezű feljegyzésével, amelyben felhatalmazza az aradi Max Molnár & Co. vállalatot a kép nyomdai sokszorosítására és publikálására (Arad, 1930.III.18.) A kép feltehetőleg képeslap-tervként készülhetett. Lapméret: 32x22 cm. / 1929 Illegible signature (Romanian artist): Romanian military officers. Watercolor on paper. Signed (lower left). With the autograph notes of the artist on the reverse, giving the image's publication rights to the Max Molnár & Co. company in Arad (18.III.1930). Likely created as a postcard design. Size: 32x22 cm.
cca 1915-1917 I. világháborús fotóalbum, a keleti fronton készült képekkel: közte légvédelmi géppuska, kötött megfigyelő ballon, tisztek, fürdőző katonák, 30 és feles mozsár, felrobbantott vasúti híd, stb. Összesen kb. 190 képpel (többségében fotólapok, 14x9 cm körül), a képek hátoldalon feliratozva. Korabeli dekoratív, illusztrált, aranyozott egészvászon albumban, az album borítója sérült, néhány lapja kijár, 40x24x5,5 cm.
1863 Gustav von Alvensleben (1803-1881) német katona, főadjutánsi kinevezése I. Vilmos (1797-1888) porosz király, majd német császár autográf aláírásával. Szárazpecséttel, szakadásokkal / 1863 General adjutant nominating patent for Gustav von Alvensleben (1803-1881) German soldier lieutnant autograph signed by Prussian King, later German Emperor Wilhelm I. With damages
Batári László (1920-1997), 3 db mű: A II. világháborúban, a Don-kanyarban fagyhalálban elhunyt magyar katona portréja. Ceruza papír. Jelzett. Egyik lap szélén apró szakadással, egy másik lap kissé foltos. (3x) 24×17 cm
cca 1890 S. M. S. Freda (ex Fleur de Lys) nagy méretű fotó a polai kikötőben horgonyzó más vitorlás hajókkal. II. Fleur de Lys 1892-ben fedezte fel Nova Zemlyát a Jeges-tengeren, Bourbon pármai Henrik herceg (1851-1905), Róbert, Párma utolsó uralkodó hercegének testvére és a leendő Zita császárné nagybátyja parancsnoksága alatt. 27x21 cm / Anchorage of the Yacht Squadron in Pola. Numerous small yachts are in the photograph.The large steam yacht in the middle is the Fleur de Lys II. Fleur de Lys II explored Nova Zemlya in the Arctic Ocean in 1892, under the command of Prince Henry of Bourbon Parma (1851-1905), brother of Robert, the last reigning duke of Parma, and uncle of the future Empress Zita. B. Circovich, Marine Photographer, Pola 27x21 cm
1916 Osztrák-magyar haditengerészeti bombázógép G8, melyet 1916-ban gyártottak, lassít a vízen. Fotó gyűrődéssel 16x10 cm) / Autstro-Hungarian Navy airforce plane G-8 moving slowly on the water. G-8 went into service in September 1916
Engines: 3 239 hp Hiero (push)
Span: 28 m; maximum speed: 125-130 kmh; crew: 3
Armament: 2 8mm machine guns; 800 kg of bombs 16x10 cm creased
1910 Az S.M.S. Franz Ferdinand kimutatása az 1910 májusában fedélzetre lépett személyekről. A parancsnok nevében Marius Ratkovich korvettkapitány aláírásával és a hajó pecsétjével, / Namenverzeichnis for the month of May 1910. Four-page document signed on May 31, 1910, by Gesamtdetailkoffizier Korvettenkapitän Marius Ratkovich (born in 1870, gazetted Linienschiffkapitän on July 20, 1914) on behalf of the officer in command.