180 000 Ft
Ikon, Krisztus pokolra szállása és feltámadása. cca 19. sz közepe - második fele, orosz ikonfestő, tojástempera, fa. Középen a pokolra szállás és a feltámadás jelenetével, körülötte 12 képben bibliai jelenetek: Szent Miklós, Sárkányölő Szent György, Mihály arkangyal, Szent Illés, Istenanya az áldást osztó gyermek Jézussal, Szűz Mária, Keresztelő Szent János, Istenanya a kis Jézussal, stb., oldalt négy szent ábrázolásával. Az ikon három darabba lett vágva, összeillesztés vonalainál restaurált. Kis sérülésekkel, 54x48 cm