cca 1870-1940 vegyes okmány és papírrégiség tétel, össz. kb. 16 db, közte 1930-40 k. Vasvári Pál nyomat, 1900 k. műsor szórólap, XIX. sz. német nyelvű anyakönyvi kivonatok, fejléces céges borítékok, néhány nagyobb méretű fotó, 1 db térkép a Balkánról, részben sérült és foltos
1872 Pest, az országgyűlési gyorsiroda által kiállított munkáltatói igazolás/bizonyítvány Biró Ödön részére, rajta Kónyi Manó (1842-1917) gyorsíró, újságíró-lapszerkesztő, az országgyűlési vezetőjének aláírásával, viaszpecséttel, hátoldalán 15kr okmánybélyeggel. Hajtva, a hajtás mentén kis szakadással.
1878 Worms a. Rhein, sörfőző diploma, Wormser Brauer-Academie díszes, litografált oklevele, Gustav Stengelin, tuttlingeni (Württemberg) serfőző részére. Üvegezett keretben, szélei sérültek, 44x36 cm. / 1878 Worms a. Rhein, brewer certificate for Gustav Stengelin of Tuttlingen (Württemberg), litography of the Wormser Brauer-Academie, with damaged edges, in frames, 44x36 cm.
1880 Sal Ferenc (1835-1909) nagyváradi polgármester levele várad-velencei Dancs János római katolikus plébános részére, a polgármester autográf aláírásával, hajtott.
1880-1898 Bary József (1858-1915) kúriai bíró, a tiszaeszlári vérvádper vizsgálóbírójának személyi anyaga, személyi táblázatok (2 db), kisvárdai kir. járásbíróság aljegyzői kinevezése, aradi kir. törvényszék megüresedett bírói állására írt pályázata, valamint a nagyváradi kir. ítélőtábla elnöki titkári kinevezése, rajta dr. Tassy Pál kir. törvényszéki elnök autográf aláírásával, fejléces papíron.
1887 Bp.-Kolozsvár, Közmunka és közlekedésügyi miniszter jegyzőkönyvének korabeli másolata a marosludas-besztercei (erdélyi) helyi érdekű vasút ügyében, két példányban, részben foltos, hajtásnyomokkal