Pátzay Pál (1896-1979): Törölköző női akt. Bronz kisplasztika márványtalpon. Jelzés nélkül, hibátlan, talpon kopottsággal, m: 29 cm, talp nélkül m: 26,5 cm
Bommer, Georg: Szántás-vetés a falu határában. Felületén ezüstözött, öntött ón dombormű/relief, 1910 körül. Jelzett (jobb alsó sarkán: Gg. Bommer). Fakeretben, korának megfelelő kopásokkal, 18x32 cm (keret: 29,5x43,5 cm)
cca 1970-1980 Buna Konstantin (1938-2017): Közeledés - Azonosulás - Távolodás. Reprodukálva: Buna Konstantin élete és művészete, Budapest, 2018, 53. oldal. Gipsz szobrok, fa talpon, m: 22-24 cm + A művész életrajzi könyve, Budapest, 2018, kiadói kartonált papírkötés
Kissi kőfaragás. Kétalakos sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 28,5 cm. A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosít...