cca 1942 Északnyugat-Afrika és a Földközi-tenger nyugati része,1:3,400.000, Bp., M. Kir. Térképészeti Intézet, hajtott, 63x63 cm + Afrika politikai térképe, 1:20.000,000, tervezte: Kogutowicz Manó, Bp, Magyar Földrajzi Intézet Rt., 50×46 cm
Carte géologique des bords de Lac Balaton - (A Balaton színezett, rézmetszetes geológiai térképe 1813-ból.) Színezett rézmetszet. N. L. Rousseau. megjelent: Beudant, Francois Sulpice: ,,Voyage mineralogique et geologique en Hongrie, pendant l'année 1818" című munkájában Paris, 1822. Verdiére. Paszpartuban. 630x375 mm Széles margókkal, szép állapotban Az első önálló Balaton ábrázolás / Engraved map...
1927 Velence város topográfiai térképe, 1:8000, mind a hat városrészt tartalmazó térkép, jobb felső sarkában a teljes velencei lagúna kis térképével, szálláshelyekről, bankokról szóló résszel, jó állapotban, 52×67 cm
1872 E[mil] von Sydow's Schul-atlas in zwei und vierzig karten. Vier und Zwanzigste Auflage. Gotha und Wien, 1872, Justus Perthes, 1 t.+15 p.+42 t. Kopott egészvászon-kötésben, foltos címlappal, ceruzás rajzokkal és bejegyzésekkel a térképek hátoldalán, kissé foltos lapokkal.
cca 1911 Kogutowicz Manó (1851-1908): A Magyar Korona Országainak közigazgatási térképe az uj helynevekkel és az összes vasutvonalakkal, tervezte és rajzolta: - -, 1:900.,000, Magyar Földrajzi Intézet Rt., eredeti papírborítékban, szakadozott, 83x113 cm