cca 1946-48 A budapesti Testnevelési Főiskola II. világháborús ostrom alatt elpusztult könyvei és sportfelszerelése ügyében folytatott valamint 1947-48-as Balkáni Játékok ügyében folytatott levelezés, közte néhány Hepp Ferenc (1909-1980) sportvezető, a TF főigazgatója aláírásaival, össz. kb. 25 db
1894 Bécs, Horovitz Lipót (1838-1917) felvidéki zsidó családból származó festőművész saját kézzel írt német nyelvű levele,saját kezű aláírásával, a végén a felesége soraival, 4 beírt oldal.
1899 Szirmay Albert (1880-1937) zeneszerző autográf levele "Mon cher ami Détshy" megszólítással humoros hangnemben, frissen írt darabjáról ír. Kettő beírt oldal
1900-1927 Hans Koessler/Koessler János (1853-1926) zeneszerző, zenepedagógus, karnagy, orgonista saját kezű sorai, kotta részlettel, autográf aláírással, dátumozva, papírlapon egy őt ábrázoló nagyméretű fotó kartonjára ragasztva, üvegezett keretben, fotó: 23x17 cm, keret: 45x32 cm Koessler János akadémiai zenetanárként számos neves zenész, zeneszerző mestere volt, közte: Bartók Béla, Kodály Zolt...
1902 Herzfeld Viktor lovag (Herzfeld Győző) (1856-1919) zeneszerző, hegedűművész, karmester, zenekritikus, a budapesti Zeneakadémia tanára dedikált fotója, valamint külön autográf kottás dedikációja üvegezett keretben Braun Paula (1881-1962) zongoraművésznek./ Autograph dedications of Viktor Emmerich Ritter von Herzfeld composer
cca 1904 Popper Dávid (1843-1913) gordonkaművész dedikált fotója, Berlin-Hamburg, E. Bieber., üvegezett fa keretben, kissé kopott kerettel, 31x17 cm, keret: 38x24 cm
1907 Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf levele Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztőnek, többek közt egy érdekes vallomással a színészi munkájával kapcsolatban: "(...) Színész már nem vagyok kikoptam belőle vagyis lekopott rólam a gyermeteg rajongás, ami a színészetet egyedül teszi - megbocsátható foglalkozássá; hála neki hogy ilyen mélyre bekisért az élet útvesztőjébe! (......