Nagy méretű XV. századi graduále, pergamen kódexlapon ? A kézzel készült liturgikus kézirat egy római katolikus énekeskönyv része volt. A kézirat vörös , fekete és kék tintávalkészült. Ritkaság! mérete : 56,0 cm x 40 cm
cca 1907-1991 Erdélyi Ferenc (1904-1959) festőművész, grafikus családi hagyatékából származó iratok, levelezés: gyermekként a háborúban szolgáló édesapjának írt tábori posta levelezőlapok; szüleinek írt későbbi levelei; vele kapcsolatos meghívók, újságcikkek; édesapja régi útlevele (1907); stb. Összesen kb. 20 db. (Közte egy Ybl Magdolna (Ybl Miklós építész lánya?) által írt levél is).
cca 1910 Kacsóh Pongrácz (1873-1923) zeneszerző autográf levele Braun Paula (1881-1962) zongoraművésznőnek. A levélben a székesfővárosi zongoratanfolyam tanárának jelentkező Braunnal tudatja, hogy most lehet alkalmas a belépése és ennek ügyében lakására hívja, de egyben jelzi, hogy egy másik jelentkezőt Duret Cecilt is meghallhat az ügyben. Két beírt oldal
1916 Tirpák Sándor (1884 - ?) festőművész által küldött tábori posta levél, sajátkezű rajzával a földalatti lakásáról, érdekes beszámolóval háborús eseményekről.. Apró lapszéli sérülésekkel.
1917 Fejérpataky László (1857-1923) a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatójának köszönő levele a múzeumnak ajándékozott tételekért, Ilosvay Lajos (1851-1936) a Magyar Tudományos Akadémia alelnöke, országgyűlési képviselő és államtitkár részére, díszes fejléces papíron.