Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 92

1963-1973 Gozmány György (1920-1973) színművész kéziratos versei, 1963. áprilisától 1973. februárjáig (haláláig). Kb. 80-90 beírt oldal (+ beszúrva külön lapok), közte néhány oldalon rajzok, vázlatok, gondolatok. Félvászon-kötésben, a borító minimálisan sérült, 29x21,5 cm.
14566.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

cca 1969-1982 Borcsiczky Károly egyetemi tanár, műszaki szakíró, a "Diesel-mozdonyszerelő szerkezettan és szerelési ismeret" c. könyv társszerzőjének iratai: könyvkiadással kapcsolatos dokumentáció, szerződések, megbízások, stb. Vegyesen, mappában.
14567.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1972 Kodály Zoltánné Péczely Sarolta (1940- ) énekművész autográf aláírása és sorai üdvözlőkártyán (címlapján rézkarc Franz 72 jelzéssel), 14,5x11 cm
14568.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
9

1974-1978 Passuth László (1900-1979) író és felesége üdvözlő sorai, 2 db, aláírásaikkal.
14569.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

1974 Balatonudvari hétvégi ház tervei, tervező: dr. Csák Máté okl. építészmérnök. 2 sztl. lev.+ 4 p.+ 6 (tervrajzok) t. Tűzött papírkötésben.
14570.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

1977 Bp., Északi (Evangélikus) Egyházkerület Presbiteri ülésének emléklapja, rajta össz. 17 db aláírással: Dr. Ottlik Ernő püspök, Gartai István, Kőszeghy Tamás, stb. Lapszéli folttal.
14571.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14

1986 Ifjabb Kós Károly (1919-1996) romániai magyar néprajzkutató, muzeológus, autográf karácsonyi és újévi üdvözlő lapja Hajdu Anna grafikus részére, 15x10 cm
14572.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,74
7,43

cca 1986 Nelly Failoni operaénekesnő (szoprán), Sergio Failoni karmester özvegyének iratai, olasz nyelvű levelek, szerződések + fotók, összesen kb. 20 db, mappában
14573.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

cca 1992-2003 Rácz Sándor (1933-2013) politikus, az 1956-os forradalmi munkásmegmozdulások egyik vezéralakja, a Nagy-Budapesti Központi Munkástanács elnökének címzett levelek, össz. 11 db, a feladók között a Független Kisgazdapárt, a Szent Korona Szövetség, az Igazság szerkesztősége, stb.
14575.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1993 Csepel különválásáról tartott népszavazás hirdetménye kartonon 35x25 cm
14576.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71

Rigó Magda (1910-1985) operaénekesnővel kapcsolatos anyagok: fotók, első operaházi fellépésére kapott emléklap aláírásokkal, egyéb okmányok
14577.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

Bada Dada (Bada Tibor, 1963-2006) képzőművész, zenész notesze, saját kezű feljegyzéseivel, főként nevek, telefonszámok, címek (köztük Bada Beáta, Bada Zoli, Rosta József, stb.), néhány oldalon teendők és egyéb feljegyzések. Kissé viseltes állapotban, kijáró lapokkal.
14578.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft