1939, Herendi Sekhmet votív szobor. Terv.: Gácser Kata. Kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 10,5 cm. Rendkívül ritka!
///
"Dobrovits Aladár volt az, aki, e jeles jubileumot összekötve az egyiptomi kiállítás megnyitásával, felkérte a Herendit, hogy készítse el a gyűjtemény néhány egyiptomi istenszobrának és amulettjének színes porcelánmásolatát is. A porcelángyár Gácser Kata szobrász- és porcelánművészt bízta meg a feladattal, aki összesen tizennégy műtárgy kézzel festett porcelánba való átfogalmazását készítette el"
cca 1885 Zsolnay hatalmas zsíros bödön. Szürkemázas, formába öntött finomfajansz, jelzett, repedt mázzal, néhány kisebb repedésvonallal, szájánál egy pattanással, m: 44 cm CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL/ONLY PERSONAL COLLECTION
Zsolnay historizáló dísztál: Parisz ítélete.
Nagyméretű, fehércserép. Savmaratott felületén többrétegű, színes, eozinmázakkal festve. Öblében Parisz ítélete, relief jelenettel. Peremén kis hajszálrepedéssel. Alján jelzett: Zsolnay Pécs, és 252 (formaszám), eozinnal festett, pontsoros, kerek, pecsétszerű márkajelzés. d: 31,5 cm, m: 4,5 cm
Párisz alakját már az ókori képzőművészek is kedvelték, félszáz vázakép, sok falfestmény és dombormű mutatja az alma odaítélése, Helena elrablása ill. Menelaosszal való párharca közben. Az újkori festők és iparművészek egyik legkedveltebb témája volt Párisz ítélete, bizonyára mert lehetőséget nyújtott a három szép istennő ruhátlan ábrázolására; elég talán, ha Cranach, Giordano, Claude Lorrain, Rubens, Boucher, Gaugin és Pierre-Auguste Renoir vásznait említjük. Feltehetően a nagy mesterek festményei megihlették a Zsolnay gyár művészeit is, ennek példája, az itt látható exkluzív gyűjtői darab is.
Villeroy & Boch Vivian Gold 12 személyes mokkás és teás készlet. Aranyozott, jelzett, hibátlan. 51 darabos. Kanna 23 cm CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL NEM POSTÁZZUK