1939, Herendi Sekhmet votív szobor. Terv.: Gácser Kata. Kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 10,5 cm. Rendkívül ritka! /// "Dobrovits Aladár volt az, aki, e jeles jubileumot összekötve az egyiptomi kiállítás megnyitásával, felkérte a Herendit, hogy készítse el a gyűjtemény néhány egyiptomi istenszobrának és amulettjének színes porcelánmásolatát is. A porcelángyár Gácser Kata szobrász- és porcel...
cca 1885 Zsolnay hatalmas zsíros bödön. Szürkemázas, formába öntött finomfajansz, jelzett, repedt mázzal, néhány kisebb repedésvonallal, szájánál egy pattanással, m: 44 cm CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL/ONLY PERSONAL COLLECTION
Zsolnay monumentális Fülesbaglyos / ördögös díszkancsó. Formába préselt keménycserép, aranyozott (néhány helyen korának megfelelően kopottas), virágdíszes palásttal. Elefántcsontszín alapmázon kidomborodó, magastüzű, színes mázakkal festett virág ábrázolással. Hibátlan állapotban. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs és 1018 (formaszám) és családi jegy, valamint máz alatt kékkel bélyegzett...
Villeroy & Boch Vivian Gold 12 személyes mokkás és teás készlet. Aranyozott, jelzett, hibátlan. 51 darabos. Kanna 23 cm CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL NEM POSTÁZZUK